Jak dużo można zarobić przez Internet?

Jak dużo można zarobić przez Internet?

Kiedy mowa o jakichkolwiek zarobkach, zawsze pojawia się pytanie o ich wysokość. Nie inaczej jest w przypadku zarabiania przez Internet. Czy rzeczywiście jest ono dochodowe, czy wręcz przeciwnie? Wszystko wyjaśniamy poniżej. Zapraszamy!

Od czego zależy, ile można zarobić przez Internet?

Są tacy, którzy twierdzą, że przez Internet nie da się zarobić nawet złamanego grosza i wszyscy potencjalni pracodawcy czy zleceniodawcy to oszuści. Można też spotkać osoby reklamujące metody typu „zarabiaj 10 000 złotych tygodniowo bez doświadczenia od zaraz”. Gdzie leży prawda? Jak zwykle gdzieś po środku.

To, ile można zarobić przez Internet, zależy po pierwsze od wybranej metody, po drugie od czasu, który włożymy w pracę, a po trzecie od naszego doświadczenia.

Metod zarabiania przez Internet jest naprawdę dużo. Świetnie przedstawione są one tutaj: https://make-cash.pl/poradnik/zarabianie-w-internecie-praca-w-domu/. Z uwagi na łatwość i szeroką dostępność zarabiania poprzez ankiety czy klikanie w reklamy, jak łatwo się domyślić, zazwyczaj będzie to mniej dochodowa metoda zarabiania niż chociażby freelancing w zakresie programowania czy tłumaczeń.

To, ile czasu będziemy poświęcać na pracę przez Internet, wynika zarówno z naszych chęci, jak i możliwości. Jeśli szukamy jedynie dodatkowego źródła zarobku, ponieważ mamy już pracę na pełen etat, która zajmuje nam większość czasu i możemy poświęcić na pracę przez Internet zaledwie kilkadziesiąt minut dziennie, ciężko oczekiwać, abyśmy zarobili fortunę.

Doświadczenie również ma znaczenie. Wraz z upływem czasu te same zadania powinny zajmować nam nieco mniej czasu, będziemy też skuteczniejsi w zakresie organizacji pracy. Pozwoli nam to działać szybciej i wydajniej, a więc ostatecznie zarabiać więcej przy mniejszym nakładzie sił.

Ile maksymalnie można zarobić w sieci?

Warto wskazać, że nie istnieje tak naprawdę górny limit dla zarobków przez Internet. Jednak można powiedzieć, że przeciętne zarobki w Internecie wahają się od kilkunastu-kilkudziesięciu złotych miesięcznie (regularne klikanie w reklamy czy wypełnianie ankiet) do nawet kilkudziesięciu złotych miesięcznie (praca zdalna, na etat lub jako wolny strzelec, w dobrze płatnej branży, czyli na przykład IT).

Przy poważniejszych formach zarobku, takich jak właśnie między innymi freelancing, znaczenie może mieć forma rozliczenia. Wiele firm preferuje zlecanie zadań osobom prowadzącym własną działalność gospodarczą, aby móc im wystawić fakturę, ale popularne jest też stosowanie umowy o dzieło.

Obie te opcje mają swoje wady i zalety. Ta pierwsza wiąże się z większymi kosztami, ponieważ poza podatkiem dochodowym musimy także opłacać składkę na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne. Może jednak dawać dostęp do większej ilości zleceń.

Dodaj komentarz