Spaliny i odpady w przedsiębiorstwa

Spaliny i odpady w przedsiębiorstwa

Ogromna ilość spalin emitowanych do atmosfery, to tylko jedna z niedogodności z jakimi muszą zmagać się mieszkańcy dużych miast. Wpływa na to między innymi rosnąca liczba nowych i wykorzystywanych samochodów w Polsce, a także liczne remonty dróg, które nie za każdym razem udaje się drogowcom utworzyć w wakacje. Są to jedynie niektóre czynniki, mające bezpośredni wpływ na trudności w poruszaniu się po mieście. Korki na co drugiej ulicy umieją przyprawić kierowców o zawroty głowy i zszargane nerwy. Priorytetowo tą sytuację można spotkać w porannych i popołudniowych godzinach szczytu. Do tego dochodzą wydzielone pasy dla autobusów, co jeszcze bardziej ogranicza ruch pozostałych pojazdów.

Taka sytuacja posiada szczególne znaczenie dla firm/działalności jednoosobowych/przedsiębiorstw wysyłających dużo przesyłek miejskich, które powinny dotrzeć tego samego dnia, a zdarza się, że wręcz w ciągu kilku godzin do adresata. W takiej sytuacji znakomita większość korporacji kurierskich przestaje spełniać swoją rolę, gdyż kurierzy zamiast dostarczać przesyłki stoją w korkach. Jednym z rozwiązań są kurierzy jeżdżący na skuterach bądź motorach, którzy mogą przeciskać się między samochodami natomiast i one nie ominą wszystkich przeszkód.

Coraz często alternatywą dla firm (przedsiębiorstw, działalności jednoosobowych, spółek) z dużych miast stają się kurierzy rowerowi. Stanowią oni pewnego stylu lekarstwo na zatłoczone ulice i konieczność szybkiego dostarczenia przesyłek. Sprawnie przemykają pośród samochodami, zwiększając frustrację i zazdrość kierowców. Ich przewagą jest możliwość jeżdżenia na skróty chodnikami i ścieżkami rowerowymi w większości przez różnorakie osiedla, bądź nawet na przełaj. Ważny też jest fakt parkowania, gdyż kurier samochodowy musi znaleźć lub parking lub miejsce gdzie nie zdobycie mandatu. Kurier rowerowy przypina rower w kilka sekund do najbliższej latarni lub znaku drogowego i pędzi dostarczyć przesyłkę.

Znacznym utrudnieniem w dużych ośrodkach miejskich na przykład. dla kurierów w warszawie są oznaczenia ulic i ich numeracje, co w większości sytuacji z dobrym skutkiem utrudnia dotarcie pod adekwatny adres. Tutaj widać kolejną przewagę kurierów rowerowych, gdyż mogą zawsze zjechać na chodnik i się zatrzymać żeby spojrzeć na mapę bądź na tabliczki z ulicami. Kurier samochodowy musi znaleźć miejsce do parkowania lub zatrzymać się gdzieś na poboczu lub długo poszukiwać miejsca do zawrócenia. Ważny jest także fakt, że jeżeli zepsuje się coś w rowerze kurier w większości sytuacji jest w stanie sam śpiesznie go naprawić, w przeciwieństwie do samochodu, który najprawdopodobniej będzie wymagał wizyty u mechanika.

Kurierzy rowerowi posiadają zatem na rynkach lokalnych ogromną przewagę nad tradycyjnymi kurierami. Mogą swobodnie poruszać się po mieście, nie ograniczeni infrastrukturą drogową. Natomiast ich największym wyróżnikiem jest niezależność od korków, remontów drogowych czy przejazdu polityków, np. doświadczony kurier w Bydgoszczy jest w stanie przejechać pełne miasto w ciągu godziny. Dodatkowo kurierzy rowerowi są pozytywnie nastawieni do życia, przez co mogą liczyć na większą uprzejmość, a wręcz uśmiech sekretarek w biurowcach.

Dodaj komentarz