Czy można holować samochód z Niemiec?

Czy można holować samochód z Niemiec?

holowanie Niemcy

Może się zdarzyć, że w pewnym momencie niezbędne nam będzie holowanie Niemcy Polska. Być może nasze auto ulegnie wypadkowi, zdarzy nam się awaria na drodze lub po prostu będziemy chcieli przetransportować nowy lub używany samochód od naszych sąsiadów do naszego kraju. Czy wobec tego można holować samochód z Niemiec do Polski?

Polska pomoc drogowa w Niemczech

Niestety, ulegnięcie wypadkowi czy awarii podczas pobytu za granicą jest znacznie bardziej prawdopodobne, niż byśmy sobie tego życzyli. Nawet jeśli my sami staramy się zminimalizować szanse na takie zdarzenie (na przykład poprzez ostrożną jazdę), nie zawsze uda się je powstrzymać. W końcu nie jesteśmy w stanie wpłynąć na to, jak inni kierowcy będą zachowywać się na drodze bądź na nagłe zmiany w warunkach atmosferycznych. Na szczęście polska pomoc drogowa 24h Niemcy jest dostępna niemal w każdym miejscu i czasie. Nie musimy więc stresować się tym, że nie znamy języka niemieckiego czy że zapłacimy lokalnej firmie fortunę. Holowanie Niemcy z pomocą polskiej firmy może być sprawne, szybkie i profesjonalne. Zarówno holowanie powypadkowego, jak i nowego pojazdu nie będzie żadnym problemem. Oczywiście holować samochód z Niemiec do Polski można także samemu, ale trzeba przyznać, że jest to nieco ryzykowne. Ponadto warto wiedzieć, że zabronione jest holowanie na niemieckich autostradach.

Inne usługi dla polskich kierowców

Co ciekawe, holowanie Niemcy to nie wszystko, co takie firmy polskie zajmujące się pomocą drogową mogą nam zaoferować, nawet za granicą. Poza tym możemy także liczyć na wykonanie drobnych napraw (na przykład wymianę przebitej opony) czy nawet dostarczenie nam samochodu zastępczego, abyśmy mogli bez dalszego przestoju kontynuować wcześniej obraną trasę. Ponadto przydatna może być chociażby także usługa dowozu paliwa, na wypadek, gdybyśmy nieopatrznie przegapili stację paliw czy po prostu zapomnieli, że czas znowu zatankować. Przebywając w pobliżu miejsca zamieszkania być może te drobne problemy nie byłyby tak uciążliwe, ale utknięcie bez paliwa w obcym kraju może być źródłem dużego stresu.

Z Niemiec jak najbardziej można do Polski holować pojazdy. Zarówno powypadkowe, jak i nowe czy używane, które chcemy okazyjnie zakupić. Warto jednak w takim przypadku zdać się na pomoc profesjonalnej firmy, ponieważ samodzielne holowanie, i to jeszcze na tak długi dystans, może nie zawsze skończyć się po naszej myśli. Dobrze jest także pamiętać, że poza holowaniem możemy skorzystać także z innych usług.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.pomoc-drogowa-laweta-niemcy.com.pl/.

Dodaj komentarz