Czym zajmuje się adwokat i kiedy skorzystać z jego usług? 

Czym zajmuje się adwokat i kiedy skorzystać z jego usług? 

W obliczu problemów prawnych najczęściej czujemy się bezradni. Wtedy właśnie szukamy pomocy. Czy wiesz, że z łaciny adwokat (advocatore) oznacza ‘wzywać pomoc’? To właśnie do adwokata zwracamy się z problemami natury prawnej. Czym zajmuje się adwokat Garwolin i kiedy skorzystać z jego usług? 

Czym zajmuje się adwokat Garwolin? 

Zakres profesjonalnej pracy adwokata określony jest ustawą. Według niej zawód adwokata polega na świadczeniu pomocy prawnej. W to wlicza się udzielanie porad prawnych, sporządzanie opinii, opracowywanie projektów aktów prawnych oraz reprezentacja klienta przed urzędami i sądami. Ustawa określa także, komu adwokat może pomóc. Na liście znajdują się osoby fizyczne, podmioty gospodarcze oraz  jednostki organizacyjne. Innymi słowy, z pomocy adwokata może skorzystać praktycznie każdy, jeżeli zajdzie taka potrzeba. 

Adwokat to osoba, która ma wyższe wykształcenie prawnicze oraz odbyła aplikację adwokacką. Ponadto, żeby wykonywać zawód adwokata, trzeba zdać egzamin uprawniający do pracy w zawodzie. 

Jaki jest zakres usług adwokata? 

Zakres spraw, z którymi możemy zwrócić się do adwokata, jest naprawdę szeroki. Musimy jednak pamiętać, że nie da się być specjalistą od wszystkiego i szukając właściwego adwokata, warto sprawdzić, w czym się specjalizuje. Dzięki temu możemy mieć pewność, że ekspert poradzi sobie z naszą sprawą i będzie umiał szczegółowo odpowiedzieć na nasze pytania. Prawo jest bardzo skomplikowaną i szeroką dziedziną, dlatego też rozdział na specjalizacje był nieunikniony. 

Do adwokata możemy zwrócić się ze sprawami z zakresu prawa karnego i karno-skarbowego. Adwokat Garwolin może nas reprezentować przed sądem i w postępowaniu karnym, na każdym etapie. Co ważne, adwokat może występować w roli naszego pełnomocnika, obrońcy, a także oskarżyciela. 

Po pomoc adwokata jednak najczęściej sięgamy w przypadku problemów z zakresu prawa cywilnego oraz rodzinnego. Tutaj możemy wymienić rozwody, separacje, podział majątku, sprawy o alimenty, prawo spadkowe, czy prawo pracy. Jak więc widzimy, zakres spraw, z którymi możemy zwrócić się do adwokata, jest szeroki. Należy jednak pamiętać o wyborze odpowiedniego specjalisty. 

Kiedy skorzystać z usług adwokata? 

Skoro już wiemy, jaki jest zakres działalności adwokata, to warto także zastanowić się nad tym, kiedy możemy skorzystać z jego usług. Po pomoc adwokata najczęściej sięgamy w przypadku problemów rodzinnych, takich jak rozwód, ustalenie praw rodzicielskich, czy podział majątku. Sprawy rozwodowe nierzadko są bardzo emocjonalne i nieprzyjemne. Osoba trzecia, taka jak adwokat, zadba o to, żebyśmy w procesie nie byli stratni oraz, żeby rozwód odbył się jak najbardziej gładko i bezproblemowo. Tak samo w każdym innym przypadku. Zadaniem adwokata jest wsparcie klienta na każdym etapie sprawy. Dzięki temu z naszych ramion zostaje zdjęta część presji oraz stresu. Możemy natomiast zdać się na wsparcie osoby wykwalifikowanej i obeznanej w temacie. 

Dodaj komentarz