Dlaczego warto wybrać łóżko metalowe do sypialni? 

Dlaczego warto wybrać łóżko metalowe do sypialni? 

Jeszcze do niedawna łóżka metalowe kojarzyły się nam z prostotą i czystą funkcjonalnością. W XIX wieku wykorzystywane były w koszarach i szpitalach. Dlaczego? Przede wszystkim decydowały o tym łatwość produkcji i wytrzymałość. Jednak dziś łóżka metalowe w niczym nie przypominają polowych mebli. Współczesne modele są eleganckie, ozdobne i modne. Jedyne co mają wspólnego ze starymi modelami, to wysoka jakość oraz wytrzymałość. Dlaczego warto wybrać łóżko metalowe do sypialni? 

Łóżka metalowe – trwałość na pierwszym miejscu 

Największą zaletą łóżek metalowych jest ich trwałość. Produkty te tworzone są z myślą o wieloletnim użytkowaniu. Dlatego też ramy charakteryzują się wytrzymałością na obciążenie oraz ruch. Metalowe ramy są ponadto odporne na uszkodzenia mechaniczne i nie odginają się z czasem, tak jak robi to drewno. Odpowiednio zabezpieczone nie są podatne na korozję oraz niegroźna jest im wilgoć. 

Czy wiesz, że moda na łóżka metalowe przywędrowała do nas ze Skandynawii? To właśnie ona jest kolebką stylu, który wyróżnia się prostotą, funkcjonalnością i elegancją w jednym. I właśnie takie są metalowe łóżka sypialniane. 

Niepowtarzalny styl

Co stoi za popularnością łóżek metalowych? Zdecydowanie jest to styl. Ramy metalowe sprawiają wrażenie lekkości, są eleganckie i estetyczne. Ponadto występują w różnych fasonach. Możemy wybrać łóżko metalowe z prostą i minimalistyczną ramą w stylu skandynawskim, ale dla osób, które lubią ozdoby, również coś się znajdzie. Ramy metalowe mogą być uzupełnione o różnorodne zdobienia i dekoracje. Dzięki temu można je dopasować do stylu panującego w pomieszczeniu. Jednak niezależnie, jaki motyw wybierzemy, łóżka metalowe  charakteryzują się nowoczesnym i świeżym wyglądem. 

Łóżko metalowe zapewnia także łatwy dostęp do przestrzeni pod ramą. Tego typu mebel najczęściej jest na wysokich nogach. Dzięki temu nie mamy poczucia, że śpimy na ziemi, ale także optycznie zyskujemy więcej miejsca. Co ważne, w przeciwieństwie do łóżek zabudowanych, pod łóżkami metalowymi bardzo łatwo się sprząta.

Cena łóżek metalowych

Bezsprzeczną zaletą łóżek metalowych jest ich cena. Mianowicie niższa od łóżek drewnianych. Drewno jest droższym surowcem, chociaż nie oznacza to, że lepszej jakości. Tak naprawdę to ramy metalowe są wytrzymalsze i odporniejsze na uszkodzenia. Ponadto nie zajmują tyle miejsce, co łóżka drewniane. Tym sposobem możemy zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale także miejsce w sypialni. Dlatego jeżeli zastanawiasz się nad wyborem łóżka, to postaw na metalowe ramy. 

Dodaj komentarz