Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy? Pożyczki preferencyjne z CRBiP

Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy? Pożyczki preferencyjne z CRBiP

Jak umocnić pozycję firmy na rynku? Przede wszystkim musisz zadbać o rozwój przedsiębiorstwa. Najgorsze co możesz zrobić, to stać w miejscu, ponieważ w którymś momencie znajdziesz się w tyle. Jednak rozwój firmy kosztuje i nie zawsze mamy potrzebne pieniądze pod ręką. Skąd pozyskać pieniądze na rozwój firmy? Zobacz pożyczki preferencyjne ze środków UE.

Pożyczki preferencyjne ze środków UE – co to jest? 

System dotacji unijnych miał swoje ograniczenia. Nie był dostępny dla wszystkich, a chętnych przedsiębiorców było wielu. Dlatego też powstało uzupełnienie, jakim są pożyczki preferencyjne ze środków Unii Europejskiej. Jak działa ten rodzaj zobowiązań finansowych? 

Pożyczki preferencyjne są odnawialnymi instrumentami finansowymi. Mają niskie oprocentowanie i można wykorzystywać je wielokrotnie. Oczywiście po spłaceniu starego zobowiązania. Pożyczki preferencyjne ze środków UE dostępne są w 15 regionach Polski. Ich celem jest wsparcie rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Dzięki pożyczkom unijnym nawet małe firmy mają możliwość wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań, a tym samym umocnienia swojej pozycji na rynku. Innymi słowy, pożyczki preferencyjne wyrównują szanse na rozwój. 

Jakie są rodzaje pożyczek preferencyjnych? 

Pożyczki preferencyjne ze środków UE występują w trzech odmianach. Dostępna jest pożyczka inwestycyjna, obrotowa i płynnościowa. Każda z nich pozwala na realizację potrzeb inwestycyjnych i tym samym przyczynia się do zwiększenia konkurencyjności. Na co można przeznaczyć pieniądze z pożyczek unijnych? 

Pożyczka inwestycyjna przeznaczona jest, jak sama nazwa wskazuje, na inwestycje. Uzyskane pieniądze możemy przeznaczyć na zakup nowego sprzętu, rozbudowę infrastruktury firmy i wszelkie inne rzeczy związane z rozwojem. Pieniądze możemy także spożytkować na inwestycje technologiczne, które przełożą się na unowocześnienie firmy. 

Pożyczki obrotowe pozwalają z kolei zachować płynność finansową. To świetne rozwiązanie dla firm, których stan finansowy opiera się na płatnościach od kontrahentów. Pieniądze z pożyczki obrotowej możesz przeznaczyć na bieżące wydatki firmy oraz  inwestycje w środki trwałe i wartości niematerialne. Bardzo podobne przeznaczenie ma pożyczka płynnościowa. Pieniądze z tego zobowiązania finansowego możesz wydać na wypłaty dla pracowników, zatowarowanie firmy lub zakup półproduktów oraz spłatę zobowiązań handlowych. 

Jak uzyskać pożyczkę preferencyjną? Doradcy CRBiP

Pożyczki unijne są łatwiej dostępne niż tradycyjne kredyty bankowe. Nie znaczy to jednak, że nie wiążą się z nimi konkretne wymogi i obszerna dokumentacja. Decydując się na pożyczkę preferencyjną ze środków UE na rozwój firmy, warto skorzystać z pomocy doradcy CRBiP (Centrum Rozwoju Biznesu i Przedsiębiorczości). Specjalista pomoże wybrać nam konkretną pożyczkę oraz wesprze w procesie tworzenia dokumentacji. Dzięki współpracy zaoszczędzimy cenny czas i nerwy, za to zyskamy pożyczkę na rozwój firmy.  

Dodaj komentarz