Czym jest WordPress i do czego służy?

Czym jest WordPress i do czego służy?

WordPress to fraza, która nieobca jest wielu blogerom i właścicielom stron firmowych, ale może być niejasna dla początkujących.

Zdecydowanie warto się z nią zapoznać, jeśli chodzi nam po głowie założenie własnej strony WWW, czy to w związku z prowadzonym biznesem, czy hobbystycznie, aby dzielić się za jej pomocą swoimi przemyśleniami z innymi użytkownikami internetu.

W takim razie, czym jest WordPress, do czego on służy i jak stworzyć za jego pomocą stronę internetową? Na wszystkie te pytania odpowiemy poniżej. Zapraszamy!

Czym jest WordPress?

WordPress to specjalny system zarządzania treścią na stronach internetowych. W praktyce oznacza to, że można za jego pomocą dodawać wpisy na bloga/stronę firmową, edytować ją, wgrywać szablony, wtyczki i nie tylko czy dostosowywać różne parametry witryny. Jest to niezwykle rozbudowane narzędzie, które wykorzystuje się między innymi do zarządzania wszelkiego rodzaju blogami, ale też witrynami firmowymi.

WordPress jest rozwiązaniem niezwykle popularnym, z uwagi między innymi na bardzo szeroką funkcjonalność, ale też darmowość oraz otwarty kod źródłowy. Korzystają z niego miliony witryn, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Są oczywiście alternatywy dla WordPressa, ale wiele z nich jest płatne lub nie sięga mu do pięt.

Dodatkowym atutem WordPressa, wynikającym pośrednio z jego popularności, jest fakt, że czegokolwiek nie chcielibyśmy za jego pomocą zrobić, z łatwością znajdziemy poradniki (w tym wideoporadniki), które nam w tym pomogą, ale także ekspertów, którzy odpowiedzą na wszelkie nasze pytania.

Jak postawić stronę na WordPressie?

WordPress jest bardzo przyjazny początkującym i, jak już wspomniano, stworzono wiele poradników na jego temat. Nie oznacza to jednak, że zawsze stawianie strony na WordPressie samodzielnie i jej projektowanie będzie najlepszym wyjściem. Szczególnie, jeśli mówimy o stronie firmowej, która już od pierwszego dnia powinna wyglądać imponująco wizualnie, aby nie odrzucić klientów.

Na początku z pewnością nie będziemy w stanie sami stworzyć unikalnej, kreatywnej i nowoczesnej strony – lepiej, żeby pomógł nam w tym specjalista WordPress Wrocław. Dzięki niemu nie tylko strona będzie postawiona, skonfigurowana i zaprojektowana prawidłowo, ale też już na pierwszy rzut oka będzie widać, że jest to profesjonalna witryna, stworzona przez ekspertów, którzy dysponują zarówno programistami, jak i grafikami.

Bez problemu zostaną także wdrożone różnego rodzaju innowacje technologiczne, takie jak chat z poziomu strony, możliwość zrobienia zakupów, wypełnienia formularza, umówienia się na wizytę i nie tylko. Dostępna jest również opieka serwisowa.

Dodaj komentarz