Jak zrobić dobre zdjęcia na social media? Praktyczne wskazówki

Jak zrobić dobre zdjęcia na social media? Praktyczne wskazówki

Codziennie w mediach społecznościowych pojawia się kilka milionów nowych zdjęć. Jedne z nich są bardziej, a drugie mniej udane i mają zróżnicowane szanse na dotarcie do szerszej grupy odbiorców. Jeśli prowadzisz własny biznes i chcesz dotrzeć do większej ilości klientów, to fotografie, które dodajesz, powinny być jak najlepszej jakości. Dzięki temu zareklamujesz swoje produkty lub usługi i będziesz miał większe szanse na to, aby je sprzedać.

Mogłoby się wydawać, że zrobienie zdjęcia to nic trudnego – wystarczy wziąć telefon w dłoń i kliknąć odpowiedni przycisk. Nic bardziej mylnego, fotografie w social mediach nie powinny być dziełem przypadku, a z tego artykułu dowiesz się, jak zrobić dobre zdjęcia na Facebooka czy też Instagrama.

Kompozycja i tematyka zdjęcia

Zdjęcia na social media Trójmiasto powinny jak najlepiej oddawać charakter Twojej działalności. Kompozycja i tematyka fotografii nie może być przypadkowa i warto jest ją dobrze przemyśleć. Twój profil w social mediach powinien ograniczyć się do jednego lub maksymalnie paru tematów, które wiążą się z Twoją działalnością. Dzięki temu dotrzesz do grupy odbiorców, na których zależy Ci najbardziej. Wybierz temat, który będzie stanowił podstawę Twoich działań na Facebooku i Instagramie. Jeśli prowadzisz salon kosmetyczny, hotel lub restaurację, to motyw przewodni wydaje się oczywisty.

Jeśli jesteś freelancerem, to możesz np. wstawiać zdjęcia miejsc, w których aktualnie pracujesz, notesów czy innych rzeczy, które są bezpośrednio związane z Twoją pracą. Z kolei, jeśli kierujesz swoje działania do osób zainteresowanych zdrową dietą, to swoją działalność w mediach społecznościowych oprzyj na zdjęciach dań oraz przepisów. Oczywiście wszystko staraj się podać odbiorcy w estetycznej formie i stwórz ciekawą kompozycję. Niech nie będzie to przypadkowy kadr – zastanów się przez chwilę jak przedstawić jakąś sytuację lub rzecz w atrakcyjny sposób.

Pomoc profesjonalisty

Nie każda osoba może mieć wrodzony talent do robienia zdjęć. Czasem ograniczenie stanowi kreatywność, a nawet sprzęt. Jeśli chcesz przedstawić swoim odbiorcom jakąś rzecz w ciekawy sposób, ale kompletnie nie wiesz jak to zrobić, to możesz skorzystać z pomocy fotografa. Obecnie bez większego problemu powinieneś znaleźć osobę, która zajmuje się robieniem zdjęć z myślą o social mediach. Profesjonalista będzie wiedział, jak przedstawić konkretną rzecz tak, aby użytkownicy Facebooka lub Instagrama na chwilę się zatrzymali i zwrócili uwagę na Twój profil. Taka pomoc może sprawić, że zyskasz więcej obserwujących i łatwiej będzie Ci później samodzielnie prowadzić swój profil.

Z usług fotografa wnętrz możesz skorzystać kontaktując się z martynasoulstudio.com

Dodaj komentarz