Unikalny prezent – może coś do pisania?

Unikalny prezent – może coś do pisania?

Zaproszenie na urodziny, musimy kupić prezent i nie mamy bladego pojęcia czego dana osoba potrzebuje. Książka, portfel, zestaw do kąpieli? Przecież to oklepane. Może warto zainteresować się tematem piór i długopisów, w końcu każdy czasem musi coś napisać.

Po co kupować pióro, czy długopis?

Przede wszystkim dlatego, iż jest to prezent ponadczasowy, elegancki oraz niespotykany. Osoba obdarowywana może naprawdę być zaskoczona takim podarunkiem, a ciekawe niespodzianki są mile widziane niemalże przez każdego. 

Nie każdy z nas ma pracę biurową, gdzie przyrząd do pisania jest jego niezbędnikiem. Jednakże nie jest to żadne ograniczenie, przecież wszyscy coś zapisują, chociażby listę zakupów lub ważne wydarzenia w kalendarzu. Pióro, czy też długopis są na tyle małe, że możemy je nosić wszędzie i zawsze, w torebce, czy kieszeni marynarki. Jest to bardzo uniwersalny prezent, przeznaczony dla każdej osoby. Polecamy zapoznać się z ofertą sklepu salonparker.pl

Różnice między piórem wiecznym a kulkowym, jakie wybrać?

Na pierwszy rzut oka możemy nie zauważyć żadnych odmienności. Różnica tkwi w końcówce pióra, w przypadku pióra wiecznego mamy tradycyjną stalówkę, po której spływa atrament potrzebny do zapisania konkretnej rzeczy. Z kolei pióro kulkowe, zakończone jest kulką, za pomocą której przenosimy atrament na kartkę. 

Z pewnością łatwiejsze w obsłudze jest pióro kulkowe, z którego korzystamy tak jak z długopisu. Opanowanie pióra wiecznego wymaga pewnej wprawy, ale tego rodzaju pióra kojarzone są z elegancją oraz prestiżem. 

Gdzie zaopatrzyć się w prezentowy przyrząd do pisania?

Zdecydowanie nie powinniśmy kierować się do zwykłego sklepu papierniczego, ponieważ taki prezent nie zrobi żadnego wrażenia. Jakość piór i długopisów prezentowych powinna być wysoka, warto czerpać informację z różnego rodzaju artykułów internetowych, które prezentują najciekawsze możliwości. 

Decydując się na zakup prezentu z górnej półki, często otrzymujemy również piękne pudełko, wybrany przyrząd możemy nawet opatrzeć grawerem. Łączenie w zestawie pióra i długopisu jest bardzo popularne, dzięki czemu zyskujemy dwa w jednym. Wykonane z wysokiej jakości materiałów etui, w którym osoba, którą obdarowujemy, znajdzie dedykację, z pewnością wywoła na jej twarzy uśmiech. 

Dodaj komentarz