Agencja pracy tymczasowej – dla kogo?

Agencja pracy tymczasowej – dla kogo?

Szukasz dobrego, łatwego i sprawdzonego sposobu na dorobienie do domowego budżetu? Jesteś gotowy na wyjazd na okres kilku miesięcy poza granicę kraju? Agencja pracy tymczasowej może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Za jej pośrednictwem odnajdziesz odpowiedni dla siebie nowy zawód, a biuro zajmie się całą dokumentacją i Twoim bezpieczeństwem. Praca znajduje się niedaleko Polski, w Niemczech, a  atrakcyjne wynagrodzenie w euro, przemawia za chwilowym wyjazdem.

Nie tylko dla studentów

Być może to Twój nowy sposób zarobku, lub też metoda na spędzenie wakacji. Coraz więcej młodych ludzi decyduje się na taki letni wyjazd. Poznają dzięki temu nowych ludzi i kraj, jednocześnie zarabiając odpowiednio dobre pieniądze, dzięki którym są w stanie utrzymać się nawet przez kilka kolejnych miesięcy, aż do następnego wyjazdu. Dla Ciebie może to być sposób na podreperowanie domowego budżetu, nie martwiąc się o skomplikowane procedury.

Obalanie mitów

Ostatnio, tego typu dorywcze prace, stają się coraz bardziej atrakcyjne. Niegdyś cieszyły się złą sławą i były owiane, niejednokrotnie kłamliwymi, mitami. Kojarzyły się z wyzyskiem, wykorzystywaniem pracownika ponad jego siły, a wszystko to spowodowane przede wszystkim niewiedzą.

Obecnie, dzięki dużej pracy agencji problem ten zaczyna być niwelowany. Biura takie są odpowiedzialne za wszystkie formalności pracownika. To one zajmują się między innymi opłacaniem obowiązkowych składek, wypłacaniem wynagrodzeń czy ustalaniem urlopów. Daje to nie tylko duży komfort samych pracodawców, którzy przez to są coraz bardziej chętni na współpracę, ale też dla pracowników, mogących czuć się bezpiecznie, przebywając z dala od rodzinnego domu.

Gwarancja prawna

Obecne prawo polskie ściśle kontroluje tego typu pośrednictwa. Zanim taka agencja pracy tymczasowej zostanie otwarta musi przejść przez szereg procedur i spełnić wszystkie wymogi. Jest to przecież niestandardowe zatrudnienie zawierane tak naprawdę między trzema podmiotami. Umowa zawsze musi zostać spisana w języku polskim, jeśli biuro jest zarejestrowane w Polsce. Najnowsze prawo stanowi, że pracownik może wykonywać pracę u jednego pracodawcy nie dłużej niż przez 18 miesięcy, w okresie 36 następujących po sobie miesięcy.

Na dobry start

Wybranie agencji pracy tymczasowej jest dobrym wyborem, szczególnie dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę. W końcu wszystkie oferty można sprawdzić na miejscu w Polsce, a nie od razu za granicą, co nam może oszczędzić wyjazdu, a my wybierzemy dla siebie najlepszą opcję.

Dodaj komentarz