Top 10 gier FPP

Top 10 gier FPP

gamivo

FPS-y, czyli pierwszoosobowe strzelanki, to jedne z najpopularniejszych rodzajów gier komputerowych na świecie. Na przestrzeni lat powstały ich setki, my zaś zajmiemy się tymi najpopularniejszymi. Klucze do poniższych tytułów, jeśli ktoś jeszcze nie miał możliwości ich sprawdzić, można zakupić na przykład w sklepie internetowym Gamivo.

Call of Duty: Black Ops 3

Płynny gameplay, tryb, w którym walczymy z zombie, świetna mechanika strzelania – czego chcieć więcej? Call of Duty to cykl, który ma na koncie zarówno wiele porażek, jak i sporo sukcesów. Black Ops 3 zdecydowanie należy do tej drugiej grupy.

Counter-Strike: Global Offensive

Popularnie nazywany CS: GO, ten tytuł cieszy się od lat ogromną popularnością wśród fanów sieciowych shooterów, a turnieje e-sportowe przyciągają przed ekrany miliony. Wszystko za sprawą prostej, ale przyjemnej i wciągającej rozgrywki, a także dobrej mechanice strzelania.

Borderlands 2

Borderlands 2 to gra bardziej “kreskówkowa” i mniej zanurzona w realizmie (czy przeciwnie – futuryzmie) niż większość tytułów na tej liście. Jest to po prostu tytuł zabawny, sprawiający wiele frajdy i na wskroś nietypowy.

Left 4 Dead 2

Left For Dead 2 to tytuł już dość stary, ponieważ miał on premierę w 2009 roku, ale do dziś cieszy się sporą popularnością. Wiele ciekawych trybów gry, ekscytujący gameplay i tematyka zombie sprawiają, że warto w 2020 roku wciąż zwracać na LFD2 uwagę.

Wolfenstein: The New Order

Seria Wolfenstein jest wśród fanów FPS-ów już wręcz kultowa. Znajdują się w niej zarówno bardziej, jak i mniej udane tytuły. Za najlepszy często uznaje się The New Order, które miało swoją premierę w 2014 roku. Nie dość, że gra wizualnie była świetna i miała dobrze napisaną historię, to uczucie strzelania i dostępne bronie były niedoścignione.

Overwatch

Sieciowy FPS Blizzarda szybko zyskał sobie oddane grono fanów i wciąż jest oczywiście aktywnie rozwijany. Cechuje go ciekawa i dość nietypowa jak na shootery warstwa wizualna, przyjemny gameplay i bogata selekcja zróżnicowanych postaci.

Half-Life 2

Half-Life 2 nie trzeba większości graczy przedstawiać. To jeden z najlepszych FPS-ów w historii, w związku z czym wciąż pojawiają się prośby o powstanie kontynuacji. Chwali się nie tylko tak ważną dla shooterów mechanikę strzelania, ale też przede wszystkim angażującą historię i świetne postacie.

Destiny 2

Pierwsze Destiny zawiodło pod wieloma względami, ale „dwójka” naprawiła te błędy z nawiązką. Twórcy nie tylko przygotowali świetną kampanię, ale także bogaty w zawartość, angażujący tryb wieloosobowy.

Titanfall 2

Titanfall 2 oferuje zarówno niezłą kampanię singleplayer, jak i porządny tryb multiplayer. Od wielu innych FPS-ów odróżnia go specyficzny, kreatywny koncept (w którym innym FPS-ie można w końcu grać bez dotykania podłoża?).

DOOM (2016)

Doom to kolejna po Wolfensteinie gra pochodząca z długiej, kultowej już wręcz serii. W tym wypadku pozbywamy się jednak nie nazistów, a demonów. Rebootu z 2016 roku wielu graczy oczekiwało z niepewnością, obawiając się, że nie spełni on standardów serii. Rzeczywistość okazała się zupełnie przeciwna – nowy Doom jest wciągający, atrakcyjny wizualnie i dopracowany w całej rozciągłości.

Dodaj komentarz