Drukarki przemysłowe – 2 rzeczy, które musisz wiedzieć

Drukarki przemysłowe – 2 rzeczy, które musisz wiedzieć

Tradycyjne drukarki nie w każdej sytuacji sobie poradzą. Aby wydrukować etykiety czy nadruki informacyjne, potrzebny jest profesjonalny sprzęt, który da sobie z tym radę. Drukarki przemysłowe sprawdzają się w trudnych warunkach, dlatego są niezbędne w hali produkcyjnej czy magazynie.

  1. Czym się charakteryzują drukarki przemysłowe?
  2. Na co zwrócić uwagę wybierając drukarkę przemysłową?

Na liniach produkcyjnych i w magazynach potrzebne są specjalistyczne drukarki, które poradzą sobie w różnych sytuacjach. Mogą drukować na różnej powierzchni i w konkretnej temperaturze. Jaką drukarkę wybrać?

Czym charakteryzują się drukarki przemysłowe?

Zadaniem drukarek przemysłowych jest wydrukowanie tego, z czym nie poradziłaby sobie zwykła drukarka. Są to między innymi nadruki informacyjne i ostrzegawcze oraz etykiety. Wydruku można dokonać na powierzchni takiej jak karton, plastik, szkło czy metal. Jest to możliwe zarówno w zwykłej, jak i wysokiej temperaturze. Można znakować produkty, które szybko poruszają się po linii produkcyjnej. Jest też możliwość tworzenia oznakowania zgodnego z profilem firmy, co umożliwia specjalny edytor graficzny. Drukarki przemysłowe są niezastąpione między innymi w halach produkcyjnych i magazynach. Są niezbędne wszędzie tam, gdzie wytwarza się produkty, ponieważ każdy produkt wymaga odpowiedniego oznakowania. O drukarkach przemysłowych przeczytasz na stronie https://codemax.eu/.

Na co zwrócić uwagę wybierając drukarkę przemysłową?

Żeby obsługa drukarki przemysłowej nie sprawiała problemów, przed zakupem trzeba sprawdzić, czym charakteryzuje się konkretny model. Jakie cechy są atutem?

  • Przejrzyste menu sprawia, że obsługa drukarki przemysłowej jest łatwa również dla laika. W końcu nie każdy musi mieć wysoko rozwinięte zdolności techniczne, żeby rozgryźć nieintuicyjne menu. Logicznie pogrupowane funkcje, wyraźny obraz i kolorowe ekrany dotykowe o dużych przekątnych to cechy, które przemawiają za zakupem.
  • Dobra jakość druku to jedna z podstawowych cech, które powinny mieć drukarki przemysłowe. Warto zwrócić uwagę na zastosowanie technologii DOD, gdzie precyzyjnie odmierzona kropla tuszu jest wyrzucana z dyszy w określonym momencie, w żądanej ilości. Zużycie tuszu jest minimalne, a wydruk wyraźny. To nie tylko oszczędność tuszu, ale też wydłużenie żywotności i bezawaryjności drukarki, ponieważ tusz nie jest poddawany działaniu ciągłego nadciśnienia.
  • Łatwa wymiana płynów to istotna cecha, która nie wymaga dużo cennego czasu, który można by poświęcić na drukowanie. Warto wybierać proste w obsłudze drukarki przemysłowe, które nie wymagają specjalistycznych narzędzi, a wszystkie pokrywy są na wierzchu i łatwo odkręcić je ręką.

Dodaj komentarz