Pożyczka – wygodna alternatywa dla kredytu

Pożyczka – wygodna alternatywa dla kredytu

Pożyczka – wygodna alternatywa dla kredytu

Nie jest tajemnicą, że zaciągnięcie kredytu w banku to zwykle bezpieczne działanie, które wiąże się z nieco niższymi kosztami niż pożyczka. Posiada jednak również kilka wad, takich jak długi proces pozyskiwania takich pieniędzy oraz sprawdzanie naszej historii kredytowej w różnorodnych bazach.

Pożyczki wypadają pod tym względem zdecydowanie lepiej, co świetnie potwierdza ten artykuł https://poradynacodzien.pl/pozyczka-na-oswiadczenie-online/, w którym obszernie opisane zostały korzyści wynikające z szybkiej pożyczki, którą otrzymamy bez konieczności dokumentowania naszych dochodów. Co jeszcze sprawia, że pożyczki cieszą się tak dużą popularnością wśród klientów instytucji finansowych? Na jakie warunki możemy liczyć, decydując się na wzięcie pożyczki? Tego dowiesz się z poniższego tekstu.

Najczęstsze zasady przyznawania pożyczek

Zasady przyznawania pożyczek oczywiście różnią się w zależności od wybranej firmy pożyczkowej. Zwykle jednak możemy spotkać się z wieloma podobnymi regułami. Z pewnością musimy przygotować się na sporządzenie wniosku. Możemy wysłać go online lub wypełnić w oddziale – wszystko zależy tutaj od naszych preferencji oraz możliwości gwarantowanych przez daną firmę. Jeśli chodzi o przyznawane kwoty, to oferty obejmują zarówno mniejszą ilość pieniędzy, jak i nawet kilkadziesiąt tysięcy. Możemy jednak spodziewać się w tej kwestii zróżnicowanych warunków dotyczących kosztów i opłat. Bardzo możliwe, że pożyczenie wyższej kwoty będzie nieco tańsze niż w przypadku wnioskowania o mniejsze pieniądze. 

Zalety pożyczek

Produkt finansowy, jakim jest pożyczka, to gwarancja wielu różnorodnych korzyści. Wśród najważniejszych zalet pożyczek wymienić można następujące:

  • możliwość uzyskania pożyczki bez konieczności udokumentowania dochodów;
  • niewielka ilość formalności;
  • szybka decyzja kredytowa;
  • mniej surowe wymagania dotyczące zdolności kredytowej klienta niż w przypadku kredytowych produktów bankowych;
  • możliwość pozyskania w ramach pożyczki nawet wysokich kwot;
  • możliwość zdobycia wsparcia finansowego bez martwienia się o negatywną historię kredytową;
  • dopasowanie wysokości rat oraz ich ilości do naszych warunków finansowych.

Wymienione cechy pożyczek to w wielu przypadkach korzyści, których kredyt bankowy nie jest w stanie nam zagwarantować. Jeśli zatem potrzebujemy szybkich pieniędzy, nie warto czekać lub szukać odpowiadających nam ofert banków, w przypadku których procedura pozyskiwania gotówki będzie zbyt skomplikowana. Wystarczy przejrzeć oferty, np. za pośrednictwem internetu i wybrać z nich tą, która najbardziej spełnia nasze oczekiwania.

Dodaj komentarz