Jak zorganizować udane urodziny w domu? Potrawy kulinarne i dekoracje.

Jak zorganizować udane urodziny w domu? Potrawy kulinarne i dekoracje.

Urodziny to wyjątkowy dzień dla każdego – nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Z tej okazji warto wyprawić, choć małe przyjęcie, aby móc spędzić miły czas w gronie najbliższych. Jak jednak zorganizować udane urodziny w domu, jeśli inne miejsce nie wchodzi w grę? To nie musi być, tak trudne, jak Ci się wydaje, liczy się dobry pomysł i przemyślana lista gości, a dobrą atmosferę będziesz miał zagwarantowaną. Zobacz jak zorganizować urodziny w domu. Jakie potrawy kulinarne i dekoracje będą najlepsze. Skąd brać inspiracje i na co zwracać uwagę?

Idealne menu na urodziny. Skąd brać inspiracje i na co zwracać uwagę.

Jeśli zdecydowałeś, że chcesz zorganizować swoje urodziny w stu procentach samodzielnie i nie zamawiasz cateringu, to warto dobrze zaplanować menu odpowiednio wcześniej. Tak naprawdę, to jakie dania i przekąski podasz gościom, zależy w dużej mierze od miesiąca, w którym masz urodziny. Co innego sprawdzi się na urodzinach w środku zimy, a zupełnie coś innego na letnim przyjęciu urodzinowym.

Zawsze warto jednak przygotować zarówno przystawki wytrawne, jak i słodkie, do tego kilka lekkich przekąsek i dodatków, które lubi każdy. Może to być deska serów, przekąski typu finger food, słodkie desery. Jeśli szukasz sprawdzonych przepisów na dania i przekąski na imprezę, to koniecznie odwiedź stronę https://www.przepis-kulinarny.pl/. Znajdziesz tam tysiące inspiracji, które pomogą Ci w przygotowaniu urodzinowego menu. Najczęściej szukam sprawdzonych przepisów właśnie na tym portalu kulinarnym. Drugim miejsce są blogi kulinarne. Wybieram przepisy szczegółowo opisane wraz z fotoreportażem jak krok po kroku przygotować daną potrawę.

Jest to bardzo ważne ze względu na to, że niektóre dania wymagają większych umiejętności. Przykładowo proste ciasto z budyniem i galaretką może zostać zepsute jeśli nie odpowiednio rozpuścimy żelatynę w wodzie. Podstawowym błędem jest zalewania żelatyny wrzątkiem. Należy ją zalewać wodą o temperaturze około 50 – 55 stopni C. Tylko nieliczne portale i blogi kulinarne zwracają na to uwagę podczas opisu przygotowania potrawy. Dlatego podczas chęci wykonania nowego dania, wybieram przepisy ze stron, na których wszystkie etapy są dokładnie opisane wraz ze zdjęciami poszczególnych kroków. Zwracam także uwagę na komentarze i opinie internautów pod przepisem oraz czas reakcji autora potrawy na odpowiedzi. Doceniam blogi, gdzie blogerka bardzo szybko odpisuje na pytania dotyczące sposobu wykonania potrawy. Dzięki temu mam pewność, że nic mnie nie zaskoczy podczas wykonywania pysznego obiadu lub ciasta na imprezę urodzinową.

Bardzo ważne jest także zapoznanie się z upodobaniami zaproszonych osób, jeśli chodzi o ich codzienną dietę. Nie bez znaczenia jest też to, czy któryś z gości ma jakąś alergię lub nietolerancję. Jeśli tak, to warto wziąć to pod uwagę i przygotować kilka dań bez składnika, który mógłby zaszkodzić danej osobie. Serwisy kulinarne posiadają rozbudowane menu z podziałem na dania:

  • bezglutenowe
  • wegańskie
  • wegetariańskie

Urodzinowe dekoracje

Goście zaproszeni, potrawy kulinarne przygotowane. Przyszedł więc czas na udekorowanie domu. Co ważne, urodzinowe dekoracje nie są przeznaczone tylko dla najmłodszych. Także dorośli mogą poczuć się wyjątkowo dzięki specjalnym dodatkom, które ozdobią dom na czas imprezy. Mogą to być balony nadmuchane helem, kolorowe serwetki itp. Oczywiście cała dekoracja może być utrzymana w jednym stylu np. glamour, który przypadnie do gustu szczególnie paniom.

Koniecznie zadbaj o to, aby dekoracja stołu, przy którym zasiądziesz razem z gośćmi, była estetyczna. W tym celu możesz skorzystać z obrusu, eleganckich serwetek, świec i kwiatów. Na stole postaw odświętną zastawę, a jeśli masz ogród, to w nim także mogą znaleźć się urodzinowe dekoracje np. z lampionów. Jeśli chcesz zorganizować przyjęcie w luźnym stylu, to możesz przygotować dla każdego gościa zabawne akcesoria takie jak okulary, czapki, kapelusze.

Dodaj komentarz