Jak ubrać się na wesele w zależności od pełnionej roli?

Jak ubrać się na wesele w zależności od pełnionej roli?

sukienki na wesele
Wybór idealnej sukienki na wesele to dla wielu osób nie lada problem. Na jaki model zdecydować się, aby nie popełnić klasycznego faux pas, a przy tym czuć się na tyle swobodnie, by móc przetańczyć całą noc? Podpowiadamy czym kierować się przy wyborze stylizacji w zależności od roli, którą będziesz pełnić tego dnia!

Na początek kilka wspólnych zasad!

Po pierwsze: kolor sukienki. Główną, choć niepisaną zasadą jest to, że w dniu ślubu biel zarezerwowana jest wyłącznie dla panny młodej. Wybór tego koloru mógłby więc zostać uznany za nietakt. Starajmy się też unikać ciemnych kolorów, w tym przede wszystkim czerni, która kojarzona jest ze smutkiem i żałobą i nie wpisuje się w radosny charakter przyjęcia weselnego. Sugerowane kolory to pastele – błękit, wrzos czy pudrowy róż. Osoby, które lubią wyraziste odcienie mogą zdecydować się na kobalt, fuksję czy słoneczną żółć. Jeżeli jednak nie czujesz się dobrze ani w jasnych, ani w mocnych kolorach, możesz sięgnąć po granat, który – choć ciemny – uznawany jest za dopuszczalny.

Po drugie: umiar. Nasza weselna stylizacja nie powinna być zbyt odważna. Głęboki dekolt czy zbyt krótka mini nie tylko uznane zostaną za zbyt wyzywające, ale także mogą postawić nas w niekomfortowej sytuacji, np. odsłaniając zbyt wiele w trakcie tańca. Takiej wpadki chciałybyśmy uniknąć! Sukienka weselna nie musi być jednak ascetyczna. Z JJ’s House wybierzesz piękny model, który ci pozwoli poczuć się kobieco, a przy tym będzie dostosowany do okazji.

Po trzecie: miejsce. Nasza stylizacja powinna być dostosowana do miejsca, w którym odbywać będzie się przyjęcie weselne. Jeżeli państwo młodzi organizują je w pałacyku, nasza stylizacja powinna mieć charakter wieczorowy. Jeżeli jednak przyjęcie odbywać będzie się w ogrodzie, najlepszym rozwiązaniem będzie sukienka koktajlowa.

Mając na uwadze powyższe zasady, skupmy się na tym jaka sukienka najlepiej pasować będzie do charakteru, w jakim pojawisz się na ślubie.

Sukienka dla druhny lub świadkowej

Sukienka dla świadkowej lub druhny nie powinna być bardziej efektowna niż kreacja panny młodej, jednakże powinna wyróżniać się na tle sukienek innych gości. Specjaliści od stylizacji weselnych sugerują, by wybierać krój zbliżony do kroju sukni ślubnej, jednakże w skromniejszej wersji tak, aby nie przyćmić blasku panny młodej. Kolorami, które sprawdzą się najlepiej będą pastele lub bardzo modny nude, który nie rzuca się w oczy, a jednocześnie pięknie podkreśla urodę każdej kobiety.

Pamiętaj również, ze rola druhny lub świadkowej sprawia, że stajesz się jedną z ważniejszych osób obecnych na przyjęciu. Twoim zadaniem będzie m.in. przejęcie na siebie części obowiązków organizacyjnych i to do ciebie zwracać będą się goście weselni nie chcąc niepotrzebnie niepokoić panny młodej. W związku z tym twoja sukienka powinna być wygodna tak, by nie krępowała twoich ruchów i nie wymagała ciągłego poprawiania.

Sukienka dla matki panny młodej

Częstym błędem popełnianym przez mamy jest zbytnia zachowawczość w myśl zasady, że ,,w pewnym wieku niektórych rzeczy już nie wypada”. Efektem takiego podejścia jest wybór klasycznej garsonki, która nie tylko postarza, ale także nie jest zbyt wygodna. Nie bój się kobiecych stylizacji! Z JJ’s House wybierzesz suknię, która podkreśli twoje atuty, a jednocześnie ukryje mankamenty figury dojrzałej kobiety. Mama panny młodej pełni na weselu szczególną rolę – jej strój powinien wyrażać radość i wsparcie dla córki. Zostawmy więc garsonki na inne okazje.

Sukienka dla gościa

Te z nas, które pojawią się na weselu w charakterze gościa lub osoby towarzyszącej, mają o wiele większą swobodę w doborze stylizacji. Najlepszy fason to taki, który w subtelny sposób podkreśli twoją figurę. Jeżeli nie lubisz zdobień i koronek, możesz postawić na bezpieczną klasykę i uzupełnić prostą sukienkę ciekawymi dodatkami.

Dodaj komentarz