Przechwytywanie SMS z innej komórki – wyzwanie?

Przechwytywanie SMS z innej komórki – wyzwanie?

Wiele osób wciąż komunikuje się przy użyciu SMS-ów. Co zrobić, gdy Twoje dziecko nie chce powiedzieć Ci, z kim pisze? Czy wiesz zatem jak przechwycić SMS w takiej sytuacji z komórki innej osoby? Czy jest to legalne? Dowiedz się więcej!

Przechwytywanie SMS z innej komórki – mSpy

Chcesz przechwytywać SMS-y z innego telefonu i nie wiesz jak to zrobić? Odpowiedź może okazać się prostsza niż myślisz, choć warto w tym względzie uważać. Mianowicie, wystarczy wykorzystać aplikację szpiegowską.

Jednak aplikacji aplikacji nierówna, wszystko zależy od producenta i jego zamiarów. O potencjalnych zagrożeniach napiszemy nieco później, natomiast teraz skupmy się na ciekawej opcji, którą jest oprogramowanie mSpy.

Dzięki mSpy jak program do śledzenia hangouts i inne aplikacje, przechwytywanie SMS z innej komórki stanie się bardzo proste. Wystarczy, że na wybranym telefonie zainstalujesz tę aplikację. Pobrane dane automatycznie zostaną wysłane przez Internet na Twoje prywatne konto, na którym zobaczysz między innymi:

  • treść wszystkich wesłanych i odebranych SMS-ów,
  • MMS-y,
  • załączniki do SMS-ów.

Aplikacja jest dodatkowa trudna do wykrycia, dlatego świetnie nadaje się choćby do kontroli rodzicielskiej. Program pozwala też choćby na monitorowanie lokalizacji czy historii przeglądania, dlatego można z całą pewnością powiedzieć, że jest to rozwiązanie kompleksowe.

Przechwytywanie SMS za darmo

Dlaczego warto uważać na darmowe programy do szpiegowania? Jak zapewne wiesz, nie ma nic za darmo. Producent musi odnieść pewną korzyść z tytułu poświęconego czasu i pracy. Z tego powodu wiele darmowych rozwiązań stanowi pułapkę na naiwnych użytkowników, którzy – mimo że wydaje im się, że sami polują – stają się mimowolnie własnymi ofiarami.

Dlatego też zalecamy daleko idącą ostrożność przy wyborze aplikacji do kontroli rodzicielskiej czy szpiegowania. Przestrzegamy przed wszystkimi niesprawdzonymi rozwiązaniami, ponieważ przechwytywanie SMS za darmo może sprawić, że będziesz przekazywać własne dane. Nie masz żadnej gwarancji jak zostaną one później wykorzystane i przetworzone.

Jak przechwycić SMS poprzez przekazywanie?

Alternatywnym rozwiązaniem dla aplikacji szpiegowskich jest przechwytywanie SMS poprzez przekazywanie. Jak to w ogóle działa i czy jest bezpieczne? Już odpowiadamy na te pytania.

Przekazywanie SMS odbywa się na prostej zasadzie – gdy dana osoba otrzymuje wiadomość, zostaje ona przesłana również do Ciebie. Może się to wydawać banalne, jednak metoda ta nie jest całkowicie pozbawiona ograniczeń.

Po pierwsze, poprzez przekazywanie zobaczysz wyłącznie te wiadomości, które zostały wysłane do śledzonej osoby. Nie zobaczysz wszystkich wiadomości, lecz jedynie te, ich część.

Po drugie, przekazywanie SMS-ów może pozostawiać po sobie ślady w skrzynce nadawczej. Jeśli się tak stanie, właściciel telefonu bardzo łatwo zobaczy, że jego wiadomości są ciągle wysyłane pod jeden numer. Jeśli śledzenie przeprowadzasz w nielegalny sposób, możesz ponieść poważne konsekwencje.

Niektóre rozwiązania bazują na kliknięciu w link w wiadomości-przynęcie, jednak wiele osób jest na nie wyczulonych. W związku z tym masz małą szansę na powodzenie.

Przechwytywanie SMS – na co uważać?

Kiedy powinna Ci się zapalić żółta lampka, gdy szukasz rozwiązania do kontroli rodzicielskiej? Szczególnie należy uważać na:

  • narzędzia w pełni zdalne,
  • darmowe programy.

Narzędzia zdalne mają to do siebie, że zwykle nie działają. Trudno jest pokonać zabezpieczenia telefonu, dużo prościej jest działać na odblokowanym urządzeniu. Z tego powodu program do czytania cudzych SMS bez dostępu do wybranego telefonu zwykle nie działa poprawnie.

Uważaj też na darmowe programy, o czym więcej napisaliśmy powyżej. Jeśli zależy Ci na własnym bezpieczeństwie, nie korzystaj z niesprawdzonych metod, natomiast wybierz to, co na pewno jest warte uwagi.

Podsumowanie

Jak przechwytywać SMS-y z komórki innej osoby? Wystarczy skorzystać z aplikacji podobnej do mSpy. Co ciekawe, mSpy to zaawansowana aplikacja, wyposażona choćby w przechwytywanie wiadomości Messenger czy śledzenie lokalizacji.

Uważaj na niesprawdzone metody, ponieważ może się łatwo okazać, że to Ty staniesz się ofiarą. Zalecamy rozwagę oraz korzystanie wyłącznie z godnych polecenia i legalnych narzędzi.

Dodaj komentarz