O czym należy pamiętać, wybierając tani hosting?

O czym należy pamiętać, wybierając tani hosting?

Nie ma nic złego w decydowaniu się na tani hosting WWW. Przeciwnie, w wielu przypadkach zakup bardzo drogiej usługi mija się z celem. Chodzi tutaj przede wszystkim o firmy i osoby prywatne, których strony są niezbyt rozbudowane i nie mają jeszcze dużej widoczności w sieci i w związku z tym nie potrzebują dużego transferu ani wielkiej przestrzeni dyskowej.

Jednak to, że nie jest nam potrzebna usługa droga, nie oznacza, że powinniśmy wybrać pierwszy lepszy tani hosting, który wpadnie nam w oko. Różnica w stosunku ceny do jakości między jednym a drugim tanim hostingiem może być bowiem bardzo duża. W takim razie, na co należy zwracać uwagę, wybierając tani hosting?

Korzystaj ze sprawdzonych usług

Nieznani, niesprawdzeni usługodawcy mogą kusić bardzo niskimi cenami usług, ale nie możemy mieć pewność co do ich jakości. Dlatego lepiej stawiać na sprawdzone rozwiązania, takie jak tani hosting od Hostinghouse.pl. Dzięki temu jeszcze przed zakupem będziemy mieli pewność, że stabilność i szybkość usługi jest zgodna z zapowiedziami, a także, że w razie problemów będziemy mogli liczyć na skuteczne wsparcie techniczne.

Pamiętaj, że źle dobrany hosting może oznaczać wolne ładowanie się strony, co jest bardzo problematyczne. Współcześni użytkownicy nie są przyzwyczajeni do czekania – każda kolejna mijająca sekunda, kiedy musimy oczekiwać na załadowanie się strony, będzie tylko wzmagała naszą niecierpliwość i zirytowanie. Nie warto ryzykować i decydować się na niepewne usługi, biorąc pod uwagę, że z łatwością i za niewielką cenę możemy skorzystać z takich, które zostały już wypróbowane przez wiele osób z pozytywnymi rezultatami.

Tani hosting może być dobry, ale darmowy – niekoniecznie

Mówiąc o tanim hostingu, mamy na myśli oferty zaczynające się już od kilkunastu złotych rocznie, co jest niewątpliwie bardzo niską kwotą. Istnieją co prawda hostingi nawet całkowicie darmowe, ale nie powinniśmy zaprzątać sobie nimi głowy. Tani, ale sprawdzony hosting może być świetnym rozwiązaniem, które łączy skuteczność z oszczędnością.

Darmowe hostingi charakteryzują się za to kiepskim wsparciem technicznym, powolnym działaniem, licznymi ograniczeniami i brakiem dodatkowych elementów w pakiecie, takich jak bezpłatny certyfikat SSL. Jeśli nie zakładamy strony dla zabawy, a naprawdę chcemy prowadzić na niej witrynę firmową, sklep czy nawet osobistego bloga, zdecydowanie warto zainwestować pewną sumę w niekoniecznie drogi, ale rzetelny i sprawdzony hosting. Na dłuższą metę z pewnością okaże się to przydatne.

Dodaj komentarz