Opakowanie na alkohol – dlaczego się przydaje?

Opakowanie na alkohol – dlaczego się przydaje?

Chcąc przekazać komuś alkohol, niekiedy dajemy mu samą butelkę, a w przypadku, kiedy na przykład jest to prezent urodzinowy, wkładamy ją do papierowej torebki. Warto wiedzieć jednak, że jest także inne rozwiązanie, a mianowicie swego rodzaju rękaw, który zakładamy na butelkę. Jak on dokładnie działa i dlaczego warto z niego skorzystać? Co go wyróżnia? Na te pytania odpowiemy poniżej. Zapraszamy!

Jak działa rękaw na butelkę?

Tego typu opakowanie na alkohol jest elastyczne i dopasowuje się kształtem do przedmiotu, na który je naciągniemy, czyli w tym przypadku butelki, na przykład butelki z winem, ale można w ten sposób oczywiście zabezpieczyć także innego rodzaju alkohol.

Dostępne są rękawy o różnej długości, dzięki czemu można wykorzystać je nie tylko do zapakowania butelki o standardowym rozmiarze. Założenie i później zdjęcie tego akcesorium jest bardzo szybkie i proste, więc nikt nie powinien mieć w tej kwestii problemów. Rękaw można owinąć u góry sznurkiem i przyczepić do niego wiadomość, na przykład zawierającą życzenia świąteczne czy urodzinowe, aby już na pierwszy rzut oka było widać, że dana butelka jest prezentem.

Dlaczego warto kupić rękaw na alkohol?

Rękaw na alkohol to bardzo estetyczne opakowanie, które sprawia, że butelka wygląda ciekawie i nietypowo. Zwykła papierowa torebka z rączką nikogo nie zaskoczy i z pewnością się nie wyróżni, ale już taki rękaw jest na tyle rzadko spotykany, że może zrobić wrażenie na osobie, która daną butelkę otrzyma. Jednak pełni on nie tylko rolę ozdobną – jest także pierwszą linią ochrony butelki.

W trakcie transportu może dojść do różnego rodzaju wstrząsów, które stosunkowo łatwo mogą doprowadzić do zbicia szklanej butelki. Wstrząsy te są amortyzowane przez rękaw, dzięki czemu butelka powinna bez problemu przetrwać transport i trafić cała i nieuszkodzona do adresata.

Nie dość, że rękaw zajmuje mniej miejsca niż chociażby pełnowymiarowe pudełko na alkohol, więc łatwiej go zmieścić w niewielkiej przestrzeni, to jeszcze jest produktem w pełni ekologicznym. Wykonuje się go bowiem z papieru. Jest to więc dobry wybór szczególnie dla tych osób i firm, które cechują się dbałością o środowisko naturalne, ale nie tylko.

W przeciwieństwie do papierowych torebek, taki rękaw nie musi być natychmiast wyrzucany czy chowany do szafy po przekazaniu prezentu z uwagi na oszczędność miejsca, a może być cały czas użytkowany. Jest więc znacznie bardziej praktycznym rozwiązaniem, które posłuży nie tylko na czas wstępnego transportu do osoby, której chcemy przekazać czy sprezentować alkohol, ale przyda się także później.

Dodaj komentarz