Co powinna ubrać na chrzest mama karmiąca piersią – najmodniejsze propozycje

Co powinna ubrać na chrzest mama karmiąca piersią – najmodniejsze propozycje

Chrzest to wyjątkowy moment nie tylko dla maluszka, ale także dla jego rodziców. W momencie, gdy tata nie powinien mieć większego problemu z doborem stylizacji na ten wielki dzień, to mama, która karmi musi bardziej przemyśleć swoją stylizację. Powinna być ona nie tylko elegancka i komfortowa, ale także funkcjonalna. Na szczęście obecnie bez większego problemu można znaleźć sukienkę do karmienia, która nada się na chrzest. Zobacz najlepsze propozycje na strój mamy karmiącej na te wyjątkowe wydarzenie.

Właściwa sukienka dla mamy karmiącej – dlaczego jest taka ważna?

Mamy, które karmią piersią doskonale wiedza, że większość ich odświętnych sukienek raczej musi poczekać w szafie przynajmniej do czasu, gdy przestaną karmić maluszka. Nie chodzi tu tylko o kwestie figury, która nie wygląda tak samo, jak przed ciążą, ale także o to, że takie kreacje nie są dostosowane do wygodnego i dyskretnego karmienia dziecka. Trzeba przy tym pamiętać, że każda kobieta chciałaby wyglądać podczas chrztu swojego dziecka pięknie, dlatego wybór odpowiedniej kreacji jest ważny pod wieloma względami.

Być może wydaje Ci się, że wybór sukienki, która jest ładna, a jednocześnie będzie w stanie zaspokoić potrzeby dziecka, jeśli chodzi o karmienie, jest niemożliwy. Może jeszcze kilkanaście lat temu rzeczywiście tak było, jednak obecnie producenci odzieży oferują świeżo upieczonym mamom, które karmią piersią naprawdę ładne kreacje. Sukienka na chrzest dla mamy karmiącej może niewiele różnić się od tej zwykłej, którą może ubrać każda inna kobieta. Do wyboru masz wiele wzorów, kolorów i rozmiarów co bardzo ułatwia zakupy.

Jaką sukienkę na chrzest dziecka może wybrać mama karmiąca?

Tak jak już wspomnieliśmy, mamy mają praktycznie nieograniczony wybór, jeśli chodzi o sukienki na chrzest. Możesz wybrać model na zakładkę, zsuwany, zapinany czy ze specjalnym zamkiem na poziomie piersi. Otwór, przez który można wysunąć pierś i przystawić do niej dziecko jest skrzętnie ukryty, dlatego większość osób może nawet nie zorientować się, że masz na sobie specjalną sukienkę do karmienia.

Wysokiej jakości wykończenie oraz ozdoby takie jak falbany czy koronki są jak najbardziej możliwe w tego typu sukienkach. W razie potrzeby możesz w dyskretny sposób nakarmić maluszka nawet na sali, w której odbywać się będzie przyjęcie. Nie musisz obawiać się o to, że goście zobaczą zbyt wiele, ponieważ sukienka jest zaprojektowana tak, aby dostarczyć mamom maksymalny komfort podczas karmienia.

Dodaj komentarz