Czy warto założyć własny sklep internetowy?

Czy warto założyć własny sklep internetowy?

Rynek e-commerce z roku na rok nabiera coraz większej wartości i staje się obiektem coraz większego zainteresowania. Zwłaszcza w ostatnim czasie, kiedy to wiele fizycznych placówek sklepów było zamknięte i klienci nie mieli innego wyboru, jak robić zakupy w Internecie.

Wejście w świat handlu internetowego nigdy nie było prostsze niż teraz, w każdym razie pod względem technicznym, z uwagi na wiele dostępnych narzędzi i gotowych rozwiązań. Wiele osób, w tym również sporo młodych, zaczyna więc zadawać sobie pytanie: czy warto założyć własny sklep internetowy?

Sklep internetowy sprawdzi się w dobie dominacji e-commerce

Jak już wspomniano we wstępie, Polacy obecnie bardzo chętnie dokonują różnej maści zakupów przez Internet (niekiedy dlatego, że jest im tak wygodnie, a niekiedy dlatego, że po prostu nie mają innej opcji). W sieci popularnością cieszy się choćby handel elektroniką, sprzętami codziennego użytku czy ubraniami.

Mogłoby się wydawać, że na przykład ubrań nie da się skutecznie sprzedawać czy kupować przez Internet, z uwagi na fakt, że trzeba je przymierzyć przez zakupem. Dobra polityka zwrotów większości znanych sklepów odzieżowych sprawia jednak, że wiele osób nie ma nic przeciwko zaopatrzeniem się w odzież w sieci. Podobnie działa to w wielu innych branżach, które wydawałoby się, że nie mogą dobrze prowadzić handlu w Internecie.

Potencjał do zagospodarowania jest więc spory, a chociaż obecnie sklepów internetowych jest już bardzo dużo, to wciąż nowy ma szanse się wybić. Dużo tutaj zależy od jakości oferowanych towarów, cen, pomysłu na siebie, prowadzonych kampanii marketingowych i nie tylko.

Pomocne w zaczęciu swojej przygody z prowadzeniem własnego sklepu mogą być przygotowane przez ekspertów poradniki, dostępne tutaj: https://uruchamiamsklep.pl/. Zdecydowanie warto się z nimi zapoznać, aby nie popełnić pewnych podstawowych błędów, które mogą zaważyć na sukcesie sklepu.

Dropshipping oznacza niewielką inwestycję

Niektórzy mogą obawiać się zakładania własnego sklepu, nawet Internetowego, z uwagi na konieczność zakupu i magazynowania towaru, co wymaga przecież sporej sumy pieniędzy. Okazuje się jednak, że da się założyć i prowadzić swój własny sklep internetowy, inwestując jedynie relatywnie niewielką sumę. Jak to możliwe?

Pozwala na to dropshipping, czyli model biznesowy, w którym właściciel sklepu nie magazynuje towaru, a jednie przyjmuje zamówienia i przekazuje je hurtowni, która sama wysyła towar do klienta. Dzięki temu można znacząco ograniczyć koszty związane z rozpoczęciem działalności, jako że nie trzeba wynajmować przestrzeni magazynowej czy zatrudniać pracowników do zajmowania się pakowaniem i nadawaniem towarów.

Dodaj komentarz