Dlaczego warto zainwestować w zatrudnienie specjalisty od projektowania stron internetowych?

Dlaczego warto zainwestować w zatrudnienie specjalisty od projektowania stron internetowych?

Strona internetowa to wizytówka firmy, która sprawia, że klienci chętnie korzystają z naszych usług. Świadczy o naszym profesjonalizmie oraz podejściu do klienta. Musi posiadać nie tylko atrakcyjną warstwę graficzną, powinna przede wszystkim być intuicyjna i łatwa w obsłudze przez każdego użytkownika. Dlaczego warto zatrudnić specjalistę od projektowania stron internetowych?

Jak wygląda proces tworzenia strony?

Jeżeli zdecydujemy się zlecić stworzenie strony specjaliście warto dowiedzieć się jak wygląda proces realizacji zlecenia. Projektowanie strony internetowej powinno rozpocząć się od rozmowy, w której klient przedstawi swoje oczekiwania, potrzeby, cele, rolę jaką ma pełnić strona internetowa (np. portfolio, strona informacyjna, sklep internetowy). W tym celu najczęściej klient wypełnia dokładny brief. Kolejnym etapem jest ustalenie kierunku graficznego. Strona internetowa to elementy identyfikacji wizualnej marki, dlatego musi pasować designem do reszty materiałów reklamowych firmy. Klient powinien także podać informacje, które znajdą się na stronie. W ten sposób designer będzie mógł rozplanować poszczególne podstrony oraz zakładki. Dostarczeniem tekstów na stronę zajmuje się klient lub pozycjoner, który tworzy treści zgodnie z SEO. Po tym etapie designer dokonuje analizy konkurencji oraz branży, która pozwoli mu określić jakie trendy obecnie panują, a także jakie rozwiązania są skuteczne. Przystępuje do projektowania strony internetowej i tworzy jej makietę, która przekazywana jest do akceptacji klientowi. Po zaakceptowaniu rozpoczynane są prace nad wdrożeniem strony – prace programistyczne, wdrożenie treści i funkcjonalności. Następnie po testach odbywa się publikacja strony na właściwym serwerze.

Dlaczego projektowanie stron internetowych jest tak ważne?

Strona internetowa to najczęstsze miejsce docelowe, do którego kierowane są wszelkie działania marketingowe. Dodatkowo dobrze wypozycjonowana strona internetowa przyciąga nowych klientów, którzy w szybki i łatwy sposób mogą zapoznać się z firmą oraz usługami, które oferuje. Dobrze zaprojektowana strona internetowa sprawia, że marka jest autentyczna, a do tego profesjonalna, ułatwia także budowanie wizerunku. Strona internetowa pozwala także na kontakt z potencjalnymi klientami – poprzez zakładkę kontakt, wtyczkę czatu i formularz. Dlatego projektowanie strony internetowej warto zlecić specjaliście, który posiada odpowiednią wiedzę oraz narzędzia. Dodatkowo wie, w jaki sposób użytkownik porusza się po stronie, jakie elementy należy wyeksponować i w którym miejscu powinny się znaleźć. Zły projekt strony internetowej sprawi, że klienci nie będą potrafili odnaleźć się na stronie i zrezygnują z zakupu lub kontaktu.

Tworzenie stron w WordPressie

Coraz częściej możemy spotkać się ze stronami internetowymi tworzonymi w WordPressie. Czym jest WordPress? WordPress to otwarte oprogramowanie, dzięki któremu można w stosunkowo łatwy sposób stworzyć atrakcyjne witryny, blog i aplikacje. WordPress plasuje się na szczycie listy trzech najczęściej używanych systemów do budowania stron internetowych na świecie. Obecnie używany jest zarówno przez początkujących, jak i specjalistów. Tworzenie stron w WordPressie jest niezwykle popularne, ponieważ dalsza obsługa strony i dodawanie treści, np. wpisów na bloga jest intuicyjne, nawet dla początkujących. Warto jednak pamiętać, że projektowanie stron html wymaga odpowiedniej wiedzy oraz umiejętności, dlatego, aby stworzyć atrakcyjną wizualnie, responsywną, intuicyjną stronę warto zatrudnić specjalistę.

Profesjonalne tworzenie stron internetowych od podstaw

Zlecając zaprojektowanie strony internetowej profesjonaliście masz pewność, że otrzymasz projekt skrojony pod Ciebie, Twoje wymagania, potrzeby i specyfikację branży, a także grupę docelową, do której kierujesz swoją ofertę. Tworzenie strony od podstaw pozwala na zaprojektowanie atrakcyjnej warstwy wizualnej, ale także intuicyjnej witryny, po której użytkownik będzie poruszał się bez przeszkód.

Dodaj komentarz