Flambir – jak zatrudnić pracownika z Ukrainy? 

Flambir – jak zatrudnić pracownika z Ukrainy? 

Emigracja zarobkowa nie jest nowym zjawiskiem. Z roku na rok coraz więcej Polaków decyduje się na opuszczeniu kraju w celu poszukiwania lepszej pracy. Podobne zjawisko możemy zaobserwować na Ukrainie, tylko że Ukraińcy przyjeżdżają za pracą do Polski. Dzięki temu zostaje zachowana równowaga ekonomiczna. Dlaczego warto zatrudniać pracowników z Ukrainy i gdzie ich szukać? 

Dlaczego warto zatrudniać pracowników z Ukrainy? 

Z Ukrainą graniczymy od wschodniej granicy. Jest to państwo zbliżone do nas kulturowo oraz językowo. Dlatego osoby, które przyjeżdżają do Polski, nie mają większego problemu z asymilacją. Nieco większy mogą mieć ze znalezieniem legalnej pracy, ponieważ wśród pracodawców dalej krążą negatywne stereotypy i nie każdy zaprząta sobie głowę legalnymi aspektami zatrudnienia. Jednak warto podjąć ten wysiłek, ponieważ zatrudnianie pracowników z Ukrainy może być dla naszej firmy bardzo opłacalne. 

Przede wszystkim Ukraińcy mają dużą motywację do pracy. Przyjeżdżają do Polski w poszukiwaniu lepszego zatrudnienia i wyższych zarobków, niż te, które mogą uzyskać w swoim kraju. Pracownicy z Ukrainy chętnie zgadzają się na dodatkowe zlecenia czy sporadyczne nadgodziny, ponieważ zawsze są to dodatkowe pieniądze. Pamiętaj jednak, że pracowników, nieważne skąd, nie można zbytnio obciążać.  

Kolejną zaletą zatrudnienia pracownika z Ukrainy jest oszczędność dla pracodawcy. Czy wiesz, że na Ukrainie średnia pensja miesięczna wynosi 850 zł? W 2021 roku minimalna krajowa w Polsce wynosi 2800 zł brutto i wielu pracowników z Ukrainy właśnie po taką wypłatę przyjeżdża. Oczywiście wysokość wynagrodzenia, musi być dopasowana do rodzaju wykonywanej pracy. 

Flambir – gdzie szukać pracowników z Ukrainy? 

Zatrudnienie pracownika z zagranicy wiąże się z załatwieniem specjalnych pozwoleń i nie należy do najprostszych zadań.  Niektórzy mają problem już na wstępie ze znalezieniem sprawdzonych pracowników. Gdzie ich szukać? Najlepszym rozwiązaniem jest szukanie pracowników z Ukrainy przez agencję, taką jak Flambir. Agencje zajmują się nie tylko poszukiwaniem pracowników z Ukrainy, ale także ich rekrutacją na konkretne stanowiska. Współpracując z firmą Flambir, możemy więc zlecić cały proces agencji pracy. Dzięki temu zaoszczędzimy czas i pieniądze. Ponadto zatrudniając pracowników z Ukrainy przez agencję pracy, nie musimy przejmować się kwestiami legalności. Te leżą po stronie agencji, a my możemy mieć pewność, że pracownik z zagranicy posiada wszystkie niezbędne do legalnej pracy dokumenty.

Dodaj komentarz