Części samochodowe kurierem bez problemów

Części samochodowe kurierem bez problemów

Firmy z branży motoryzacyjnej, warsztaty, sklepy i klienci indywidualni dość często zastanawiają się, jak wysłać części samochodowe kurierem. U wielu przewoźników może być to problematyczne ze względu na wprowadzone restrykcje, ale bez problemu można znaleźć ofertę skrojoną na wymiar. Należy pamiętać o tym, że zawsze taką przesyłkę trzeba odpowiednio przygotować do drogi i oznaczyć. To specjalistyczny ładunek, który wymaga takiego zabezpieczenia, by nie zagrażał innym paczkom oraz sam nie został uszkodzony na jakimkolwiek etapie transportu.

Jak przygotować paczkę z częściami samochodowymi?

Z usług kurierów korzystają firmy i klienci indywidualni. Zakupy części samochodowych często odbywają się w sklepach, ale nie brakuje również ogłoszeń prywatnych, akcji internetowych czy też różnego rodzaju giełd. Dostarczają więc nowe i używane części samochodowe kurierem do odbiorców w całej Polsce i dokładają starań, by każde zlecenie realizowane z należytą starannością. Oczywiście trzeba pamiętać, że w przypadku tego typu przesyłek obowiązują pewne restrykcje i dlatego doskonale należy wiedzieć, co można nadać oraz w jaki sposób pakować przesyłki, aby zostały dostarczone w nienaruszonym stanie.

Wysyłka części samochodowych – kurier

Każdy z przewoźników przygotował własne restrykcje dotyczące pakowania przesyłek zawierających części samochodowe. Korzystając więc z formularza zamówienia usługi, warto również wziąć pod uwagę pewne restrykcje. Zawsze należy określić, co się wysyła, a także zapoznać się z wytycznymi dotyczącymi pakowania. W efekcie można znaleźć usługi szyte na miarę, nadawać szybko tanio i bezpiecznie. Każdy z przewoźników dysponuje również własną listę zakazanych w obrocie towarów. Często znajdują się na nich akumulatory czy oleje, a nawet takie części jak skrzynie biegów czy silniki, które wysyła się na paletach, muszą być pozbawione płynów eksploatacyjnych. Bez problemu klienci indywidualni i firmy mogą nadawać małe części samochodowe takie jak filtry, wycieraczki, kierownice czy fotele. Wielu przewoźników dopuszcza także transport opon, felg, zderzaków oraz elementów karoserii, o ile zostaną one przygotowane zgodnie z wytycznymi. Warto pamiętać o tym, że tego typu przesyłka będzie zazwyczaj uznawana za niestandardową, a tym samym będzie wymagać ręcznej obsługi. Większe części takie jak silnik samochodowy, skrzynia biegów czy poduszki powietrzne muszą być wysyłane na paletach. Ten rodzaj stabilizacji nie tylko ułatwia transport, ale taką zapewnia bezpieczeństwo innym towarom przewożonym przez kuriera.

Dodaj komentarz