Mieszalnik do betonu dla firmy budowlanej

Mieszalnik do betonu dla firmy budowlanej

mieszalnik do betonu

Możliwość przygotowywania betonu bezpośrednio na placu budowy jest bardzo istotną kwestią dla wielu firm budowlanych. W wielu przypadkach też, sama betoniarka nie będzie rozwiązaniem wystarczającym. Koniecznością jest inwestycja w sprzęt bardziej wydajny i zapewniający większe możliwości. W tym przypadku będzie to mieszalnik do betonu montowany do ładowarki kołowej. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla tych firm, które posiadają na swoim stanie ładowarkę, bądź przynajmniej miniładowarkę. Warto przyjrzeć się nieco bliżej kwestii wykorzystania mieszalnika do betonu, bowiem niesie to za sobą konkretne korzyści dla całej firmy.

Mieszalnik do betonu i korzyści płynące z jego zastosowania.

W pierwszej kolejności, warto sobie powiedzieć nieco szerzej o tym, jakie korzyści będą płynąć z posiadania mieszalnika do betonu. Sam mieszalnik do betonu to nic innego jak odpowiednio przygotowana łyżka do ładowarki z mechanizmem mieszadła w środku. Jest napędzana hydrauliką z ładowarki, wobec czego nie musimy martwić się o zewnętrzne źródła energii. Do najważniejszych zalet zastosowania tego typu urządzenia należy tutaj bez wątpienia zaliczyć:

• Możność przygotowania betonu bezpośrednio na placu budowy.

• Przygotowywanie betonu w ilości dokładnie takiej, jaka jest w danym momencie potrzebna. W przypadku zaś betonu z betoniarni, z reguły trzeba było przygotować się na zużycie co najmniej metra sześciennego.

• Łatwa dystrybucja betonu po całym, nawet bardzo rozległym placu budowy – tę kwestię docenią pracownicy realizujący budowę dróg i chodników. W trakcie kiedy beton się miesza, ładowarka już podjeżdża na miejsce, w którym beton jest potrzebny.

• Możliwość przygotowania betonu suchego, półsuchego i mokrego. W zależności od zapotrzebowania.

• Łatwe utrzymanie urządzenia w czystości.

• Prosty montaż i demontaż. Mieszalnik do betonu nie wymaga tutaj zbyt skomplikowanych czynności. Wystarczy w zasadzie 15 minut na prace związane z montażem i tyle samo na demontaż.

Trzeba więc przyznać, iż mamy do czynienia faktycznie z dość sporymi korzyściami płynącymi z posiadania tego typu urządzenia. Mieszalnik do betonu montowany na ładowarkę kołową, będzie przynosić korzyści nie tylko właścicielowi, ale także pracownikom. Będzie ich bowiem znacznie odciążać w pewnych kwestiach.

Zakup mieszalnika do betonu.

Aby zakupić odpowiedniej jakości mieszalnik do betonu, koniecznością będzie znalezienie autoryzowanego dystrybutora. Jest to rozwiązaniem zdecydowanie najlepszym. Pozwala nam dokonać zakupu mieszalnika nowego, objętego gwarancją producenta. Można oczywiści poszukać podobnych rozwiązań na rynku wtórnym, jednakże w tym przypadku nie ma co liczyć na gwarancję. Jakiekolwiek uszkodzenia i niezbędne naprawy, trzeba będzie przeprowadzić na własny koszt. Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż zakupienie nowego mieszalnika, prosto od autoryzowanego przedstawiciela będzie rozwiązaniem optymalnym. Dostarczy nam dobrego urządzenia, objętego gwarancją. To z kolei pozwoli na spokojne i bezpiecznego eksploatowanie mieszalnika na co dzień.

Dodaj komentarz