Od czego zależy koszt holowania?

Od czego zależy koszt holowania?

auto laweta Słubice

Wypadki czy awarie na drodze zdarzyć się mogą każdemu, w tym nawet tym najbardziej doświadczonym i ostrożnym kierowcom. Wystarczy ułamek sekundy nieuwagi, ale też na przykład stan nietrzeźwości innego uczestnika ruchu lub słabe warunki pogodowe, a może przydarzyć się tragedia. Może okazać się, że nasz samochód jest całkowicie niezdolny do dalszej samodzielnej jazdy i niezbędna będzie pomoc drogowa Słubice. Ile będzie nas prawdopodobnie kosztować taka usługa i od czego to zależy? Jakie są ceny innych usług oferowanych przez pomoc drogową?

Ile zapłacimy za holowanie?

Na koszt holowania wpływa wiele czynników, w tym na przykład renoma i pozycja na rynku danej firmy. Co oczywiste, inne stawki obowiązują w przypadku holowania na terenie miast, a inne poza obszarami miejskimi. Jednak nie można przyjąć stawki wspólnej dla wszystkich miast, ponieważ ceny uzależnione są także od ich wielkości czy tego, jak duża jest w danej lokacji konkurencja. Im większe miasto, tym wyższe ceny. Zazwyczaj jednak samo holowanie nie powinno nas kosztować więcej niż około 150 złotych. Jeśli zaś znajdujemy się poza miastem, to stawka będzie zazwyczaj wyliczana na podstawie tego, ile kilometrów będzie musiała przejechać laweta 24h Słubice. Ceny są tutaj różne, między innymi w zależności od tego, jaki jest rozmiar i waga pojazdu (więcej zapłacimy za transport busa niż samochodu osobowego, ale to jest akurat dość oczywiste). Prawdopodobnie będziemy musieli się przygotować na około 1,30-1,50 złotych za kilometr. Warto pamiętać, że jeśli mamy wykupioną polisę AC to w zależności od tego, co jest zawarte w naszej umowie ubezpieczeniowej być może należy nam się darmowe holowanie, nawet jeśli to my jesteśmy sprawcą wypadku.

Inne usługi pomocy drogowej

Nie zawsze problem na drodze, do którego została wezwana całodobowa pomoc drogowa Słubice będzie musiał zakończyć się odholowaniem pojazdu. Mniejsze awarie i usterki, takie jak chociażby przebita opona czy rozładowany akumulator w większości przypadków będzie można rozwiązać na miejscu, a zapłacimy z całą pewnością mniej niż za lawetę. Podobnie jest z usługą dowozu paliwa – kosztować nas ona może nawet mniej niż 100 złotych. Co ciekawe, coraz częściej można się także spotkać z oferowaniem przez firmy zajmujące się pomocą drogową podstawianie aut zastępczych, abyśmy od razu po odholowaniu naszego pojazdu mogli ruszyć w dalszą drogę.

Jeśli wezwana zostanie pomoc drogowa Słubice w dzisiejszych czasach nie musimy się już obawiać, że później zemdlejemy na widok rachunku. Usługi pomocy drogowej nie są szalenie drogie, więc nie powinniśmy wahać się z nich skorzystać.

Artykuł powstał we współpracy z firmą auto laweta Słubice https://www.laweta-slubice.com.pl/.

Dodaj komentarz