W co ubrać się na wesele odbywające się latem?

W co ubrać się na wesele odbywające się latem?

Wraz z przyjściem lata, sezon weselny jest już w pełni. Jakie sukienki na wesele sprawdzą się najlepiej w trakcie ceremonii odbywającej się w upalny, letni dzień? Oto garść praktycznych porad!

Sukienka na lato – czy na pewno?

Latem kochamy nosić krótkie, zwiewne sukienki. Tylko czy są one odpowiednie na wesele? Niekoniecznie. Strój gości weselnych musi być dopasowany do rangi wydarzenia, a także wyrażać szacunek względem młodej pary. Lekka, letnia sukienka, którą założyłybyśmy w upalny dzień, nie sprawdzi się w trakcie przyjęcia weselnego. Nasz ubiór powinien podkreślać radosny charakter wydarzenia, jednakże wymagana jest także elegancja adekwatna do podniosłości ceremonii. Idealne sukienki dla gości weselnych znajdziemy np. na stronie JJ’s House. Przed dokonaniem zakupu warto jednak pamiętać o kilku zasadach.

Najkrótsza sugerowana długość sukienki to midi, czyli do kolan.  Sama sukienka nie musi być prosta i przesadnie skromna, jednakże należy zrezygnować z głębokich dekoltów, odkrytych ramion czy pleców. Jeżeli jednak wybierzemy kreację na ramiączkach, konieczne będzie dobranie do niej marynarki lub szala. Jest to szczególnie ważne, jeśli ceremonia zaślubin odbywa się w kościele, do którego – ze względu na charakter miejsca – nie wypada przyjść w sukience mini lub z odkrytymi ramionami.

Biel i czerń? Nie tym razem!

Choć biały kolor jest idealny na upalne, letnie dni, to jednak w dniu wesela jest on zarezerwowany tylko i wyłącznie dla panny młodej. Założenie białej sukienki może zostać odebrane jako brak szacunku. To samo dotyczy wszelkich odcieni bieli (perłowego, szampańskiego, waniliowego), ale także sukienek w bardzo jasnych kolorach! Decydując się na pastelową sukienkę w bardzo jasnym odcieniu, w dobrym guście jej uzupełnienie jej mocniejszymi akcentami kolorystycznymi w postaci butów, biżuterii czy torebki. Na wesele nie powinnyśmy również zakładać kreacji w kolorze czarnym, który – choć elegancki – kojarzy się z żałobą. Podobnie jak w przypadku bardzo jasnych kolorów, czarna sukienka dopuszczalna jest jedynie wtedy, gdy towarzyszą jej kolorowe akcenty przełamujące jej smutny charakter.

Stosownie – czyli jak?

Zasadą jest, że sukienka weselna gościa nie powinna być krzykliwa, wyzywająca ani zbyt awangardowa tak, by nie skupiała na sobie większej uwagi niż suknia ślubna panny młodej. Nie oznacza to jednak, że musimy wybierać proste i zabudowane fasony.

Latem świetnie sprawdzą się sukienki ozdobione falbankami czy koronką, które dodają lekkości i świeżości. Oczywiście musimy pamiętać, że falbanki w nieodpowiednich miejscach mogą zniekształcać figurę lub niepotrzebnie optycznie dodać nam kilogramów. Jeżeli więc nie masz idealnej sylwetki, staraj się nie przesadzać z dodatkowymi warstwami.

Przy wyborze kreacji warto też zwrócić uwagę na materiał, z którego jest uszyta. W miarę możliwości powinnyśmy wybierać materiały naturalne i przewiewne, które przepuszczają powietrze i pozwalają naszej skórze oddychać.

 

Dodaj komentarz