Jak zaaranżować łazienkę w marynarskim stylu?

Jak zaaranżować łazienkę w marynarskim stylu?

Łazienkę można urządzić na wiele sposobów. Jednym ze stylów, który cieszy się niezmiernie sporym zainteresowaniem, jest styl marynistyczny. Łazienka jest miejscem, w którym chcemy odpocząć po ciężkim dniu, zregenerować się. A z pewnością nic nie wpływa tak na zmysły, jak wyobrażenie krajobrazów nadmorskich, które po prostu potrafią ukoić i wpłynąć na poczucie relaksacji. Z tego względu styl ten tak często pojawia się w aranżacjach łazienek. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak można łatwo urządzić łazienkę w marynistycznym stylu – koniecznie zapoznaj się z naszym dzisiejszym wpisem! Zapraszamy!

Styl marynistyczny w łazience – zadbaj o odpowiednie kolory we wnętrzu

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak powinna wyglądać kolorystyka w łazience marynistycznej, wystarczy, że zamkniesz oczy i wyobrazisz sobie ciepłą, piaszczystą plażę gdzieś w Słonecznej Italii czy Francji. Kolorystyka związana jest żółcią, błękitami, mogą pojawić się także elementy z naturalnego drewna.

Ważną rolę odgrywa też biel, które to może być przełamana delikatnymi złoceniami, żołciami, błękitami. Ważne jednak wspomnieć w tym miejscu, że każda łazienka urządzona zgodnie ze stylem marynistycznym może być inna. Każdy bowiem taką przestrzeń może postrzegać w nieco inny sposób. Istotne jest natomiast to, by nie przesadzić z ilością kolorów i wprowadzać je subtelnie. Powinien być jeden kolor przewodni.

sklep łazienkowy online

W małych łazienkach najlepiej sprawdzi się biel. Czyli płytki powinny być białe, meble czy ceramika sanitarna. Mogą pojawić się też na jednej wyznaczonej ścianie lub strefie płytki w innym kolorze. Kluczową rolę w takich aranżacjach odgrywają dodatki, i to właśnie na nich najbardziej powinny skupić się osoby, które marzą o łazience w stylu marynistycznym.

Marynistyczne dodatki – czyli jakie?

Są to po prostu dodatki, które nawiązują do plaży, morza. W łazience bardzo łatwo można je wprowadzić. Dodatki marynistyczne nie muszą kosztować dużo i dostępne są nie tylko w sklepach branżowych. Dobrze wyglądają lustra, które nie są zawieszone na popularnych paskach a np. na sznurach, które będą imitowały te rybackie.

Okrągłe lustra w kształcie steru statku dostępne są w wielu sklepach z wyposażeniem wnętrz. Ważne są także takie elementy jak ręczniki. Te w kolorze biało-niebieskim, na przykład w paski od razu będą kojarzyły się ze stylistyką marynistyczną. Na półkach znaleźć mogą się muszle, zapachowe świeczki. W sklepach z wyposażeniem wnętrz dostępne są także ciekawe karnisze drewniane, które do złudzenia przypominają drewno, jakie często spotkać można na plażach.

W tego typu wnętrzach dobrze wyglądają obrazy czy zdjęcia umieszczone w ramach i zabezpieczone szkłem. Nie muszą być to obrazy kupione w sklepie, mogą być to zdjęcia z nadmorskich wypraw, które z pewnością sprawdzą się lepiej niż niejeden dobry obraz.

Aby urządzić łazienkę w stylu marynistycznym, nie trzeba mieć dużych środków finansowych. Przy pomocy tylko dodatków, można wprowadzić do niemal każdego łazienkowego wnętrza takie właśnie wyjątkowy klimat!

Dodaj komentarz