Pianki neoprenowe – dlaczego warto w nie zainwestować?

Pianki neoprenowe – dlaczego warto w nie zainwestować?

Polskie plaże zapełniają się głównie w okresie letnim, aczkolwiek nie tylko. Jeśli udamy się na plażę cieszącą się sporym zainteresowaniem, czy to ze strony miejscowej społeczności, czy turystów, zapewne zauważymy niejedną osobę ubraną w tak zwaną piankę neoprenową. Tego typu kombinezony cieszą się sporą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

Co daje taka pianka i czym różni się uprawianie sportów wodnych w niej, względem robienia tego w zwykłym kostiumie kąpielowym? Dlaczego warto zainwestować w tego typu strój? Na wszystkie te pytanie postaramy się udzielić odpowiedzi poniżej. Zapraszamy!

Pianki neoprenowe – do czego służą?

Pianki neoprenowe są najczęściej wykorzystywane przez osoby uprawiające różnego typu sporty wodne, które wiążą się z przebywaniem na wodzie, a nie pod nią. Do tej grupy można zaliczyć między innymi surferów, kitesurferów, wakeskaterów czy wakeboarderów. Jednak, co ciekawe, korzystają z nich także niektórzy nurkowie i pływacy, zwłaszcza w zimniejsze dni czy w przypadku pływania bądź nurkowania poza sezonem letnim.

Tylko do czego one właściwie służą? Nie chodzi o to, aby ładnie wyglądały, a o to, żeby skutecznie izolowały ciało od czynników zewnętrznych i zapewniały komfort termiczny. Chociaż na pierwszy rzut oka mogą one wydawać się zbyt cienkie (chociaż trzeba wspomnieć, że nie wszystkie z nich mają taką samą grubość), żeby mogły skutecznie chronić przed zimnem, to specjalne właściwości neoprenu pozwalają na zmaksymalizowanie ich wydajności pod tym względem.

Dlaczego warto zainwestować w pianki neoprenowe?

Pianki neoprenowe wysokiej jakości, które można zakupić tutaj: https://plywadla.pl/pl/77-pianki-neoprenowe-meskie, przede wszystkim sprawiają, że uprawianie sportów wodnych jest zdecydowanie bardziej komfortowe i wygodne. Dodatkowo, dzięki nim potencjalnie można uprawiać sporty nawet w dniach, w których woda byłaby za zimna, aby było możliwe (i zdrowe, co również jest istotne) robienie tego w zwykłym kostiumie kąpielowym.

Warto wspomnieć, że neopren jest sprężystym i miękkim materiałem, w związku z czym nie ogranicza swobody ruchów w znaczącym stopniu. Z oczywistych względów jest to coś, co ma ogromne znaczenie w czasie aktywności fizycznej. Dobrze dobrana pianka neoprenowa nie krępuje ruchów i pozwala w pełni cieszyć się podczas uprawiania ulubionej dyscypliny sportowej. Trzeba przy tym pamiętać, że wśród pianek neoprenowych jest spora różnorodność, między innymi w zakresie ich grubości. Cienkie neopreny dedykowane są dla osób przebywających krócej w wodzie oraz w cieplejsze pory roku. Natomiast grube pianki neoprenowe zapewniają komfort podczas nurkowania czy pływania w zimniejszym wiosenno – jesiennym okresie. Neopren to nie tylko pianki, to także buty, które zapewniają:

  • komfort cieplny

  • antypoślizgowość

  • ochronę przed niebezpiecznymi przedmiotami na dnie akwenów

Kiedy już zdecydujemy się na jej zakup pianki neoprenowej, warto poświęcić chwilę na to, aby dobrze zapoznać się z dostępnymi opcjami, między innymi w zakresie grubości. Żeby dobrze dobrać piankę, trzeba najpierw ustalić, kiedy i w jakich warunkach będzie ona użytkowana. Doświadczeni sprzedawcy najczęściej potrafią perfekcyjnie dobrać sprzęt do uprawiania sportów wodnych na podstawie naszych oczekiwań. Dodatkowo zachęcamy do zapoznania się z opiniami innych użytkowników na stronach poświęconych żeglarstwu.

Dodaj komentarz