Dieta dla biznesmena – zadbaj o swoje zdrowie!

Dieta dla biznesmena – zadbaj o swoje zdrowie!

Prowadzisz własną firmę? Cierpisz na notoryczny brak czasu, który odbija się na jakości spożywanych posiłków? Nie masz czasu na śniadanie? Obiad jesz w biegu a wieczorem jesteś tak zmęczony, że nie masz siły na zdrową kolację? Musisz wiedzieć, że takie postępowanie prędzej lub później odbije się na twoim zdrowiu!

Suplementy czyli jedzenie w proszku – czy warto stosować?

Do tej pory suplementy kojarzyły ci się z tabletkami, które uzupełniają niedobory witaminowe? Słyszałeś o jedzeniu w proszku?! Na rynku pojawia się coraz więcej diet opartych na sproszkowanym jedzeniu, które ma zastąpić normalne posiłki zjadane w domu.

W teorii taka dieta jest bardzo fajna – wystarczy wsypać odpowiednią ilość proszku do sheakera, wymieszać i… gotowe. Pozostaje jeszcze poświęcić kilka minut na wypicie obiadu i posiłek załatwiony! Tyle teorii – takie jedzenie nie ma nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem. Być może dzięki niemu uda się zaspokoić głód i jako tako funkcjonować. Na dłuższą metę taka dieta nie będzie prowadzić do niczego dobrego.

Oczywiście sporadyczne stosowanie takiego sposobu żywienia nie powinno nikomu zaszkodzić. Jeśli jednak chcesz odżywiać się w taki sposób to poważnie się nad tym zastanów.

Dieta pudełkowa – łatwy sposób dla leniwych biznesmenów

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem wydaje się dieta pudełkowa. Na czym ona polega? Zamawiasz w firmie kateringowej posiłki, które dowożone są codziennie do twojego domu czy firmy. Otrzymujesz pełnowartościowe posiłki, które wystarczy podgrzać i zjeść! To rozwiązanie wydaje się zdecydowanie lepsze – zdrowsze i bardziej bezpieczne dla naszego organizmu.

Dzięki diecie pudełkowej możemy odżywiać się zdrowo i smacznie. To od nas zależy jakie posiłki zamawiamy jednak jeśli wybierzemy dobrą firmę cateringową to będziemy pewni, że dostajemy najlepszą jakość produktów w dobrej cenie.

Co do samej ceny to da się zauważyć spory rozrzut, który zależy głównie od ilości posiłków ale nie tylko. Bardzo ważne w ostatecznej cenie jest jakość produktów potrzebnych do przygotowania danego posiłku. Nie należy więc kierować się wyłącznie ceną. Najlepiej zrobić małe rozeznanie i wybrać ofertę, która połączy dobrą cenę, fajną jakość i znakomity smak posiłków!

A może jednak gotowanie….?

Gotowe rozwiązania są dobre, nikt przecież nie jest specjalistą we wszystkim co robi. Być może nie warto kupować gotowego jedzenia a skupić się na wygospodarowaniu odpowiedniej ilości czasu, by przygotować zdrowe i pyszne jedzenie we własnym domu?

Wiem, że brzmi to trochę dziwnie ale gotowanie to świetna okazja do relaksu i chwili zapomnienia, która przyda się każdej zapracowanej osobie bez względu na zawód, który wykonuje. Nie trzeba przecież przygotowywać każdego posiłku osobno. Wystarczy poświęcić kilkadziesiąt minut rano, by przygotować dietę na cały dzień.

Jak się do tego zabrać? Recepta jest prosta – przygotuj przepisy, wstań trochę wcześniej i zabierz się do przygotowywania posiłków do zamykanych pojemników, które bez trudu zabierzesz do pracy i w chwili przerwy będziesz miał gotowy do zjedzenia posiłek.

Podsumowanie – która opcja najlepsza?

Zdecydowanie najlepiej jest przygotowywać posiłki w domu – widzisz wtedy produkty, z których są przygotowywane, masz wpływ na ich jakość i ostateczny smak potrawy. Nie oszukujmy się jednak – nie każdy może sobie pozwolić na taki luksus. Brak czasu, natłok obowiązków i zmęczenie – to wszystko sprawia, że bardzo często decydujemy się na catering dietetyczny.

To rozwiązanie łączy ze sobą zdrowe posiłki i czas wolny, który zaoszczędzimy w momencie, gdy nie będziemy musieli stać w kuchni i gotować obiadu czy kolacji! Wiąże się ono co prawda z wyższą ceną ale to przecież oszczędzony czas powinien być najlepszą dla nas zapłatą.

Zdecydowanie odradzamy dietę opartą wyłącznie na suplementach bo przecież każda ulotka jednoznacznie uświadamia nam, że suplement nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety, która jest najlepszym rozwiązaniem dla naszego zdrowia. Pamiętaj, że to zdrowie jest najważniejsze a odżywianie ma bezpośredni wpływ nie tylko na nasze uczucie sytości ale przede wszystkim na zdrowie.

Dodaj komentarz