Wakacje na Bali – co warto tam zobaczyć?

Wakacje na Bali – co warto tam zobaczyć?

wakacje na Bali

Bali jest indonezyjską wyspą, która położona jest na najbardziej wysuniętym na zachód krańcu Małych Wysp Sundajskich. Szacuje się, że wyspę zamieszkuje ok. 4 miliony ludzi, którzy w dużej mierze wyznają hinduizm. Stolicą Bali jest miasto Denpasar, które położone jest w południowej części wyspy. Niezwykła łatwość w podróżowaniu sprawiła, że coraz więcej osób wybiera właśnie ten kierunek podróży. Nic w tym dziwnego, ponieważ wyspa Bali nie bez powodu nazywana jest rajem na Ziemi. Malowniczy krajobraz, bogata roślinność oraz plaże niczym z pocztówek, to marzenie wielu osób. Z powodzeniem możesz je spełnić, a Bali jest obecnie na wyciągnięcie ręki dla turystów. Zobacz, dlaczego warto wybrać wakacje na Bali i co warto tam zobaczyć.

Dlaczego Bali?

W Indonezji nie brakuje pięknych wysp, które mają wiele do zaoferowania odwiedzającym. Jednak to właśnie Bali już od lat jest najchętniej wybieranym kierunkiem podróży Europejczyków, a także osób z całego świata. Dlaczego? Wpływ na to może mieć malowniczy krajobraz, który urozmaicają góry, skaliste wybrzeża, piaszczyste plaże oraz zielone tarasy ryżowe. Znajdują się tam również wulkany, które stanowią centrum zainteresowania wspinaczy. Wyspa Bali należy do obszaru o największej różnorodności biologicznej gatunków morskich. To w czym zakochują się turyści to także kultura mieszkańców, ich religia oraz unikatowe obrzędy. Nie brakuje tam miejsc do aktywnego wypoczynku np. nurkowania i serfowania. Nastawieni na leniuchowanie turyści również znajdą coś dla siebie, bowiem na Bali nie brakuje luksusowych kurortów oraz bajkowych plaż. To wszystko sprawia, że, to właśnie tam chcemy spędzać swoje urlopy https://duabenua.com/pl/atrakcje/bali-wyspa-bogow/.

Ciekawe miejsca na Bali

Świątynia Tirta Empul

Nazywana także Świątynią Świętej Wody, położona jest w dolinie między dwoma wzgórzami nieopodal miasteczka Tampaksiring. Wybudowano ją w X wieku w miejscu bijącego źródła. Mówi się, że jego wody mają magiczną moc, która jest w stanie uzdrawiać osoby, które się w niej zanurzą. Mieszkańcy wyspy uważają świątynie za miejsce święte. Kąpiel w wodzie ma zmyć wszystko, co źle wpływa na ciało, oraz oczyścić duszę i umysł.

Małpi las

To rezerwat przyrody w rejonie Ubud, który jest jedną z ciekawszych atrakcji na Bali. Na terenie lasu znajdują się trzy świątynie hinduistyczne, które zostały wybudowane ok. 1350 roku. Obszar zamieszkiwany jest przed setki makaków, które żyją swobodnie w lesie wokół świątyń. Można tam spędzić niezapomniany czas nie tylko ze względu na egzotyczne zwierzęta. To także miejsce, w którym można rozwinąć się duchowo.

Dodaj komentarz