Na co zwrócić uwagę wybierając myszkę gamingową?

Na co zwrócić uwagę wybierając myszkę gamingową?

ranking myszek gamingowych
Dobra mysz być może nie zagwarantuje Ci zwycięstwa w rozgrywce, jednak z pewnością sprawi, że gra będzie przyjemniejsza, a Ty osiągniesz lepsze efekty podczas gry. W końcu nie ma nic gorszego niż słabej jakości zacinająca się mysz, która utrudnia rozgrywkę – szczególnie zespołową. Każdy doświadczony gamer wie, że mysz i klawiatura, którą operują, powinna być wysokiej jakości. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie mały poradnik na temat tego, na co zwrócić uwagę podczas zakupu tego sprzętu.

Sensor myszy gamingowej

Jednym z najbardziej skomplikowanych elementów w myszy jest sensor, który jest jednocześnie sercem całego urządzenia. Wybierając mysz gamingową, zetkniesz się z dwoma rodzajami sensorów: laserowymi oraz optycznymi. Kilka lat temu różnica między sensorem laserowym a optycznym była dość spora. Wraz z rozwojem technologii różnica między nimi się zatarła, a myszy optyczne praktycznie zrównały się z tymi laserowymi. Obecnie nie trzeba wybierać jedynie spośród drogich myszy laserowych, które jeszcze do niedawna były uważane za najlepszy sprzęt gamingowy. Myszy optyczne również dobrze sprawdzą się podczas rozgrywek i mogą zapewnić wysoki komfort użytkowania. Tak naprawdę, jeśli będziesz korzystał z podkładki, to nie ma większej różnicy między obiema myszami. Sensory laserowe umożliwiają grę na większej ilości powierzchni i oferują nieco większą precyzję, jeśli korzystasz z niej np. na szkle.

Podstawowe parametry myszy

Mysz gamingowa musi wyróżniać się dużą rozdzielczością, krótkim czasem reakcji oraz dość dużą czułością. Dobra mysz gamingowa powinna posiadać czułość na poziomie nie mniejszym niż 6000 natywnego DPI. Jeśli jednak posiadasz bardzo dobry monitor o rozdzielczości 4 K, to czułość myszy powinna przekraczać nawet kilkadziesiąt tysięcy DPI. Jeśli uwielbiasz strzelanki, to ważne jest przyśpieszenie, które sprawdzi się przy gwałtownych ruchach. Czas reakcji myszy powinien być stosunkowo krótki, aby grało Ci się płynnie. Najdroższe modele myszek gamingowych https://techpolska.pl/ranking-myszek-gamingowych/ są w stanie zaoferować czas reakcji, który dochodzi do 1 ms.

Parametry poszczególnych urządzeń możesz porównać, sprawdzając ranking myszek gamingowych. Znajdziesz tam najbardziej polecane urządzenia w różnym przedziale cenowym. Powinno Ci to ułatwić wybór najlepszej myszy, która spełni Twoje oczekiwania. Dobry sprzęt gamingowy będzie Cię kosztował nawet kilkaset złotych. Nie brakuje też oczywiście myszy, które kosztują ponad 1000 zł i są przeznaczone dla bardzo wymagających graczy.

Dodaj komentarz