Wazon Martini – jak wykorzystać w dekoracji stołu?

Wazon Martini – jak wykorzystać w dekoracji stołu?

Wazon Martini

Wyjątkowe dekoracje budują nastrój uroczystości. Obok suto zastawionego stołu i pięknej zastawy decydują o eleganckim charakterze całego przyjęcia. Nie od dziś bowiem wiadomo, że diabeł tkwi w szczegółach. Nie inaczej jest w tym przypadku. Finezyjne kompozycje kwiatowe czy efektowne świece wymagają specjalnej oprawy. Z pomocą przychodzą wazony Martini, które dopełnią cały wystrój, tworząc prawdziwie romantyczny nastrój.

Co to jest?

Wazon Martini, jak z samej nazwy wynika, jest odpowiednikiem kieliszka dla wspomnianego trunku. Jego cechą charakterystyczną jest rozchylony kształt kielicha oraz smukła nóżka, dzięki czemu efektownie prezentuje się na każdym stole – niezależnie od miejsca i okazji. Wykonany z grubego, masywnego szkła potrafi odmienić każde przyjęcie, podkreślając jego niepowtarzalny charakter. Co ważne, wazony Martini są uniwersalne. Można je wykorzystywać na wiele sposobów, począwszy od tworzenia kompozycji florystycznych po dekorację świeczkami, lampkami czy bombkami. Dodatkowo, ich urok można wzbogacić ozdobnymi girlandami z kryształków czy perełek.

Jako, że wazon Martini występuje w różnych wysokościach, nie będzie problemem jego dobranie do indywidualnych preferencji czy wystroju przygotowywanego przyjęcia.

Jak wykorzystać?

Szklany wazon Martini można zastosować na wiele rozmaitych sposobów. Jest to bowiem dekoracja, która w zależności od wykorzystanych akcesoriów dekoracyjnych zmienia swój urok, za każdym razem prezentując całkiem nowe oblicze. Najchętniej wykorzystywany jako naczynie do eksponowania dekoracji florystycznych czy bukietów kwiatowych. Z uwagi na osobliwy, rozchylony kształt kielicha, wyróżnia się dużą pojemnością, dzięki czemu jest w stanie pomieścić nawet sporej wielkości kompozycję. Wypełniony kwiatami idealnie sprawdzi się podczas ślubu, Komunii czy uroczystych jubileuszów.

Wazony Martini są równie chętnie wykorzystywane jako lampiony na pływające świece, pojemniki na różnego rodzaju dodatki czy świeczniki. Przez florystów chętnie wybierane do umieszczania w nich bukszpanowych kul. Tak naprawdę, sposobów na wykorzystanie wazonów Martini jest nieskończenie wiele. I to, jak zostaną zaaranżowane, w ogromnej mierze zależy od własnej wyobraźni, co niewątpliwie stanowi o ich kolejnym atucie.

Wazon w Candy Barze? Czemu nie?

Wazony Martini nie tylko efektownie prezentują swój urok wypełnione kwiatami. Doskonale sprawdzą się również w Candy Barze – w roli naczynia na słodkości czy drobne owoce. Ważne jednak, aby tworzyły symetryczną kompozycję na stole. Dlatego umieszczone w nich słodycze powinny być podobnych rozmiarów.

1 Comment

Dodaj komentarz