Zabezpieczenie płatności – czy to możliwe?

Zabezpieczenie płatności – czy to możliwe?

Każdy z nas korzysta z usług, a także zakupów internetowych. Należy pamiętać, że za każdą usługę powinniśmy uiścić opłatę. Nasuwa się więc pytanie, a co jeśli nie otrzymamy zamawianego towaru lub usługi? Spójrzmy na to z innej strony. Wykonując daną usługę, bądź sprzedając towar przedsiębiorcy nie mają pewności, że otrzymają za nie wynagrodzenie. Jak więc znaleźć odpowiednie rozwiązanie? Z pomocą zjawia nam się firma ShareLock, która dba nie tylko o klienta, lecz również o przedsiębiorcę.

Jakie są sposoby na zabezpieczenie płatności?

Przede wszystkim możemy pomyśleć o podpisaniu umowy w celu zabezpieczenia transakcji. Jest to sposób, który dostarczy nam potwierdzenia w formie pisemnej. Pamiętajmy jednak by odpowiednio określić w umowie należyte wynagrodzenie wykonawcy. Umowa, która będzie naszym potwierdzeniem nie może zawierać błędów oraz nieprecyzyjnych sformułowań. Każda ze stron powinna mieć określone prawa i obowiązki, które muszą być spełnione podczas realizacji usługi. Dodatkowo konieczne jest wskazanie nie tylko formy zapłaty, lecz także waluta jaką będziemy się posługiwać.

Kolejnym sposobem na zabezpieczenie płatności jest częściowa wypłata wynagrodzenia. W takim wypadku nasuwa się pytanie, czy moja zaliczka będzie bezpieczna? Zaliczka jest zabezpieczeniem dla przedsiębiorcy, który sprzedaje dany produkt bądź proponuje usługę. Otrzymuję on częściową zapłatę, dzięki czemu ma pewność, że nie zostanie bez jakiegokolwiek wynagrodzenia. Klienci mogą zatem zastanowić się nad zabezpieczeniem zaliczki.

Co więcej możemy pomyśleć o zabezpieczeniu płatności poprzez korzystanie z portali internetowych, które zapewniają nam taką usługę. Warto poszukać działalności, która wspiera nie tylko firmy, lecz także osoby fizyczne, gdyż każdy z nas ma prawo do dbania o swoje finanse. Z takim rozwiązaniem przychodzi do nas platforma ShareLock, która oferuje nam bezpieczną sprzedaż oraz kupno.

Jak korzystać z platform zabezpieczających płatności?

To proste! Zarejestruj się do platformy lub pobierz aplikację mobilną na swojego smartfona. Utwórz kontrakt, a następnie zaproś kontrahenta. Po wykonaniu przelewu twoje środki zostaną odpowiednio zabezpieczone. Gdy Twój kontrahent zrealizuje usługę lub dostarczy produkt, potwierdzasz na platformie zrealizowanie zlecenia, dzięki czemu Twoje środki zostają do niego dostarczone. Pamiętaj, że jeśli kontrahent nie wywiąże się z umowy, Twoje pieniądze wracają do Ciebie.

Co ciekawe firmy takie jak ShareLock zajmują się ochroną obu stron: Kupującego oraz Sprzedającego. Dlatego jest to bezpieczne rozwiązanie dla każdego z Nas.

Podsumowując: Nie zawsze możemy liczyć na uczciwość innych ludzi, dlatego warto zainwestować swój czas w zabezpieczanie płatności. Możemy do tego wybrać kilka sposobów, zaczynając od umowy, kończąc na platformach internetowych, które oferują również zabezpieczenie zaliczek. Bezpieczeństwo w sieci jest ważnym aspektem, dlatego nie zapominajmy o nim, zwłaszcza podczas zawierania transakcji. Niezależnie od tego czy jesteśmy właścicielami firm, czy klientami indywidualnymi, dbajmy o swoje finanse.

Dodaj komentarz