Gdańsk: idealne miejsce na letni wypoczynek

Gdańsk: idealne miejsce na letni wypoczynek
Gdańsk: idealne miejsce na letni wypoczynek
The riverside with the characteristic Crane of Gdansk, Poland.

Wielu Polaków uwielbia morze. Coraz więcej osób zamiast zagranicznych przygód wybiera długie wakacje nad Bałtykiem. Wejherowo, Mielno, Kołobrzeg, Ustka – to tylko niektóre punkty docelowe wypraw. Część osób odruchowo omija Trójmiasto, wyobrażając sobie tłumy innych turystów. Tymczasem Trójmiasto, a zwłaszcza Gdańsk, są wprawdzie często odwiedzane, jednak najczęściej trudno mówić o wielkim tłoku, uniemożliwiającym swobodny wypoczynek.

Pobyt nad morzem: Trójmiasto

Całe Trójmiasto zdecydowanie warte jest odwiedzin, zwłaszcza, jeśli planujemy dłuższą wycieczkę nad polskie morze. Pobyt w dużym mieście to wbrew pozorom dobry pomysł, ponieważ stwarza nam różne alternatywy. Po pierwsze – nie mamy pewności, że podczas całego pobytu będziemy mieć dobrą pogodę. Nocleg w mieście gwarantuje, że nawet jeśli aura nam nie dopisze, nie będziemy się nudzić. Klimatyczna starówka w Gdańsku to punkt obowiązkowy dla każdego wielbiciela klimatycznych knajpek i wyśmienitego jedzenia; chętni zostaną sportretowani przez ulicznego karykaturzystę, a co odważniejsi będą mogli potrzymać na ręce piękną arę. Warto odwiedzić też Muzeum II Wojny Światowej – to budynek, który robi niesamowite wrażenie, a rozbudowane, interaktywne wystawy przyciągają wzrok każdego turysty. Trójmiasto to jednak nie tylko Gdańsk Taxi przewiezie nas do graniczącego z nim Sopotu, gdzie będziemy mogli przejść się po słynnym Monciaku. Przy okazji warto zahaczyć też o Gdynię.

Plaże w Trójmieście

Niektórzy mogą mieć obawy dotyczące trójmiejskich plaż, a konkretnie – tego, czy będą okupowane przez setki turystów. Okazuje się jednak, że oczywiście są miejsca, gdzie jest bardziej tłoczno (np. na Jelitkowie) ale i takie, z których korzystają tylko niektórzy (np. Brzeźno). To z kolei oznacza, że każdy może znaleźć coś, co będzie mu odpowiadać. Wypoczynek nad polskim morzem polecany jest zwłaszcza w czerwcu i wrześniu, kiedy jest wprawdzie ciepło, ale sezon urlopowy jeszcze się nie rozpoczął lub już minął.

Dodaj komentarz