Dlaczego warto jeść miody? Zadbaj o swoje zdrowie z firmą Huzar!

Dlaczego warto jeść miody? Zadbaj o swoje zdrowie z firmą Huzar!

Miód to produkt znany od pokoleń. Od lat każdy z nas z pewnością posiada go w swojej kuchni. Przydaje się nie tylko do ulepszania smaku wielu potraw czy deserów, lecz także do leczenia przeziębień i nie tylko. Miody posiadają wiele właściwości, które możemy wykorzystywać każdego dnia. Poznaj moc jaką niesie za sobą płynne szczęście!

Jakie właściwości posiadają poszczególne miody?

Okazuje się, że każdy miód, posiada swoje własne właściwości i może pomóc nam z innymi problemami. Nie da się ukryć, że każdy z nich jest niesamowicie zdrowy. Podczas wyboru miodu możemy kierować się nie tylko właściwościami, lecz także smakiem. Jak wspierają organizm poszczególne miody?

  • Miód gryczany jest bogaty jest w witaminę C oraz właściwości antybiotyczne. Co więcej, przyspiesza gojenie ran, tym samym wspierając regenerację. Działa oczyszczająco, a także wspiera układ krwionośny.
  • Miód spadziowy ze spadzi iglastej, doskonale wspiera dolne drogi oddechowe, a także układ pokarmowy. Polecany pomocniczo podczas leczenia chorób układu krążenia.
  • Miód akacjowy, przede wszystkim polecany podczas leczenia chorób górnych dróg oddechowych. Dodatkowo wspiera mózg podczas jego zwiększonej pracy. Pomaga przy zmęczeniu fizycznym, psychicznym, a także osłabieniu. Wzmacnia organizm oraz wspiera w walce z bezsennością.
  • Miód rzepakowy, wspiera oczyszczanie organizmu oraz wspomaga leczenie chorób zapalnych i infekcji nerek. Dodatkowo, jest polecany w leczeniu chorób układu sercowo – naczyniowego, gdyż obniża ciśnienie.

Czy warto stosować miód na włosy?

Odpowiedź jest prosta. Oczywiście, że tak! Miód to naturalny składnik, który doskonale nawilży nasze włosy. Miodowa maseczka, jest dość popularna wśród “włosomaniaczek”. Przede wszystkim dlatego, że jest to naturalny sposób na poprawę kondycji włosów. Szczególnie narażone na przesuszenia są włosy kobiet, które często korzystają ze stylizacji na gorąco, mowa tu o stosowaniu prostownicy czy lokówki. W celu stworzenia domowej maski, możemy wymieszać miód wraz z rozgniecionym awokado, a następnie nałożyć mieszankę na nasze włosy. Warto dodać, że efekty nawilżenia włosów miodem utrzymują się znacznie dłużej, niż w przypadku skorzystania ze sklepowych odżywek czy masek.

Podsumowując, miód to nie tylko cudowny składnik w kuchni, lecz także świetna pomoc w ratowaniu zniszczonych włosów. Dodatkowo możemy wykorzystać płynne szczęście do stworzenia maseczki na twarz lub do odratowania suchych ust. Miody to idealny, naturalny produkt, który wyleczy nas nie tylko od środka, lecz także zadba o nasz wygląd.

Dodaj komentarz