Firany nowoczesne gotowe. Jakie wybrać na lato?

Firany nowoczesne gotowe. Jakie wybrać na lato?

Gdy nadchodzi lato, warto ożywić trochę swoje wnętrza. Możesz to zrobić poprzez różnorodne dekoracje. Kwiaty w wazonach prezentują się pięknie. Jednak bardzo istotną sprawą są również firanki. Biel nie będzie tutaj dobrym pomysłem. Najlepiej zamienić firany gotowe na te kolorowe. Bardzo dobrym pomysłem będą pastelowe kolory. Najlepiej one pasują do minimalistycznych wnętrz. Jeśli Twoje pomieszczenia są większe, warto zastanowić nad – czerwienią, brązem, granatem, pomarańczą.

Lato i firanki. Porady

Firanki na lato koniecznie muszą być lekkie. Poleca się tkaniny takie jak woal, czy tiul. Bardzo dobrą opcją są również firanki makarony. To cienkie sznurki, zwisające z karnisza.

Jaką firankę wybrać na to? Tą we wzory czy jednak gładką?

Wszystko zależy od stylu wnętrza. Jeśli aranżacja pozwala na to, aby bawić się kolorami, możesz pozwolić sobie na wiele kolorów i wzorzystych dodatków. Dlatego też w tym przypadku idealnie będą sprawdzały firany z nadrukiem . Warto wybrać również te w delikatne kwiaty. Ciekawie również prezentują się te we flamingi i kolorowe motyle. Jednak jeśli Twój styl wnętrza jest minimalistyczny lub nowoczesny – zdecyduj się na jeden kolor, wcześniej już dobrany.

Upinanie firan

Latem dobrym pomysłem będzie upięcie firan za pomocą taśmy dekoracyjnej lub chwosty. Marszczenie już np. się nie sprawdzi. W tę porę roku raczej nie jest Twoim celem ocieplanie wnętrza.

Tkaniny na lato

tkaniny na lato

Tkaniny połyskujące idealnie sprawdzą się na lato. Celem jest nadanie blasku wnętrzu. Najlepsze będą również tkaniny przepuszczalne np. ażurowe. Firany gotowe nowoczesne mają pomagać oknu wpuszczać jak najwięcej świeżego powietrza. Inna opcja to firany panelowe bądź z ołowianką. One sprawdzą się, wtedy kiedy bardzo często zostawiasz uchylone okno. Charakteryzują się one właśnie tym, że pozostają one w miejscu, niezależnie od przeciągu czy wiatru.

Letnie inspiracje na lato. Firany gotowe. Co teraz jest modne?

Pomieszczenie musi być dobrze oświetlone. Dlatego też warto zdecydować się na takie firanki, które przepuszczają promienie słoneczne. Firany na przelotkach to bardzo ciekawa opcja. Poza tym również sprawdzą się – te na taśmach marszczących i szelkach. Firanki do ziemi to także dobry pomysł. Bardzo dobrze się prezentują, jeśli zepniesz lekkie tiulowe firanki. Tym sposobem wpuszczą do pokoju więcej promieni słonecznych. Jeśli zdecydujesz na białe firanki, to koniecznie dobierz zasłony w bardziej zdecydowanych kolorach. Bardzo modny jest ciemny błękit i soczysta zieleń.

Idealna firanka na lato

Pewnie zastanawiasz się, jak powinna być idealna firanka na lato.

Oto kilka cech takiej:

  • łatwa w praniu
  • niewymagająca prasowania
  • najlepszą opcją są lekkie, tiulowe, siatkowe bądź żakardowe firanki
  • powinna ona idealnie przysłaniać okno i fragment ściany tuż przy nim
  • powinna pasować do zasłon
  • musi koniecznie pasować kolorystycznie do wnętrza

Dodaj komentarz