Konto bankowe przez internet – czy to możliwe?

Konto bankowe przez internet – czy to możliwe?

W dzisiejszych czasach przybywa rozwiązań, które ułatwiają naszą codzienność. Brak czasu i nadmiar obowiązków sprawiają, że niełatwo znaleźć nam czas na pewne kwestie. Dzisiaj powiemy o tym, czy założenie konta bankowego przez internet jest możliwe.

Konto bankowe przez internet w kilku krokach

Obecnie większość banków oferuje możliwość założenia konta bankowego przez Internet. Proces ten jest zazwyczaj prosty i wygodny. Możesz przeglądać strony internetowe różnych banków, na przykład korzystając z zestawienia na stronie https://polakoszczedza.pl/konto-bankowe-przez-internet-od-zaraz-bez-kuriera/

Klientom na ogół zależy na niskich kosztach prowadzenia konta, darmowych wypłatach z bankomatu i bezpłatnych przelewach. Jak najbardziej jest to możliwe. Na ogół należy spełniać pewne warunki, aby konto pozostało darmowe. Jakie to warunki? Określona ilość płatności kartą, regularne wpływy itp. Krótko mówiąc chodzi o aktywne korzystanie z konta i karty.

Po przejrzeniu aktualnych ofert możesz zdecydować, jaki rodzaj konta bankowego Cię interesuje. Może to być konto osobiste, oszczędnościowe, firmowe itp. Warto zapoznać się ze wszystkimi informacjami i wybrać rachunek, który najlepiej odpowiada naszym potrzebom.  Następie należy wypełnić wniosek online podając potrzebne informacje.

Weryfikacja tożsamości przy składaniu wniosku

W procesie zakładania konta bankowego przez internet zazwyczaj trzeba potwierdzić swoją tożsamość. Bank może poprosić Cię o przesłanie skanu lub zdjęcia dokumentu tożsamości, takiego jak dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy. Może być również wymagane przedstawienie dodatkowych dokumentów potwierdzających adres zamieszkania, takich jak rachunek za media. Nie musisz się obawiać, takie dane są chronione i nie zostaną przez bank niewłaściwie wykorzystane.

Metody potwierdzania tożsamości

Sposobów potwierdzania tożsamości online jest kilka. Oto najpopularniejsze i najbezpieczniejsze z nich:

– wideoweryfikacja (selfie)

– przelew weryfikacyjny

– eDowód

Po wypełnieniu wniosku bank zazwyczaj dostarczy Ci umowę elektroniczną, którą trzeba podpisać. Może to być realizowane za pomocą elektronicznego podpisu lub innego systemu uwierzytelniania. Po pozytywnej weryfikacji umowa online będzie zawarta.

Po założeniu konta bankowego można dokonać wpłaty na swoje nowe konto. Bank zapewne udostępni informacje dotyczące sposobów dokonywania wpłat, takich jak przelew bankowy, wpłata gotówkowa w oddziale banku lub korzystanie z bankomatu.

Konto bankowe przez internet – to proste!

Okazuje się, że konto bankowe przez internet cieszy się niemałą popularnością. Nie musimy wychodzić z domu, by otworzyć rachunek bankowy. Dla wielu osób to bardzo wygodne. W razie jakichkolwiek pytań, czy wątpliwości zawsze można udać się również do najbliższej placówki. Czasem przecież jest tak, że wolimy podczas klasycznej rozmowy z pracownikiem poznać pewne informacje.

Możesz cieszyć się wygodnym kontem, na którym Twoje pieniądze są bezpieczne. Z czasem być może zdecydujesz się także na założenie lokaty lub innych produktów.

Dodaj komentarz