Kredyt hipoteczny Gdańsk

Kredyt hipoteczny Gdańsk

Zobowiązanie to zaciągane jest z przeznaczeniem sfinansowania nieruchomości, bądź remontu. Na tle innych zobowiązań, wyróżnia się pod kątem zabezpieczenia na księdze wieczystej w wysokości długu do spłaty. W ramach niespłacalności kredytu, bank przejmuje nieruchomość w celu rekompensaty i w ten sposób spłaca zobowiązanie za klienta. Zobowiązanie hipoteczne charakteryzuje się:

  • wkładem własnym ze strony klienta
  • ubezpieczeniem na życie, obligatoryjnym do kredytu
  • do zawnioskowania o kredyt hipoteczny, sporządza się operat szacunkowy, mówiący o wartości nieruchomości

Cele kredytu hipotecznego:

Najpopularniejszymi celami kredyt hipotecznego są:

Kredyt hipoteczny na zakup działki budowlanej

przypadku kredytu hipotecznego na zakup działki kredyty charakteryzuje się często wymaganym większym wkładem własnym w okolicach 20%. Banki najchętniej finansują działki budowlane.

Kredyt hipoteczny na budowa domu

W ostatni latach w Gdańsku właśnie kredyt hipoteczny na budowę domu zyskuje coraz większą popularność. Wynika to z chęci przeprowadzki do własnego domu z zatłoczonych miast. Kredyt hipoteczny na budowę domu najczęściej jest wypłacany w kilku transzach kredytu.

Dodatkowo warto pamiętać, że o kredyt hipoteczny w Gdańsku można uzyskać przy pomocy doradcy finansowego. Doradca kredytowy w Gdańsku przygotuje wszystkie oferty banków do porównania dzięki temu wybór najlepszego kredytu hipotecznego będzie dużo łatwiejszy. Przykładem doradcy hipotecznych w Gdańsku jest Kancelaria Finansowa Włodarczyk & Woźniczko, która specjalizuje się w kredytach hipotecznych. Dzięki fachowej wiedzy cały proces kredytowy przebiegnie szybko.

Pożyczka hipoteczna na remont mieszkania

Produkt skierowany dla osób, które posiadających już swoją nieruchomość, którą bank bierze jako zabezpieczenie kredytu. Udzielenie kredytu hipotecznego zabezpieczonego posiadaną nieruchomością może również być na dowolny np. konsolidacje innego kredytu hipotecznego.

Kredyt refinansowy

Kredyt konsolidacyjny przeznaczenie dla klientów, którzy posiadają inne kredyty w tym hipoteczne i gotówkowe, jednak chcą skonsolidować kredyty, aby obniżyć koszty. Pisząc o tym typie kredytu nasuwa się na myśl popularnej opcji dla kredytu hipotecznego we frankach. W przypadku tej możliwości, należy prześledzić opłaty związane z tym produktem. Obniży się w ten sposób ratę, ale również wydłuży okres kredytowania.

 

Rodzaje kredytów hipotecznych

Jak wspominaliśmy przy celach kredytu hipotecznego, wyróżniamy kilka typów kredyt hipotecznego.

Pożyczka hipoteczna

Kredyt hipoteczny na dowolny cel, ale zabezpieczone zgodnie z zasadami w księdze wieczystej. Wpis wpływa na lepszą zdolność kredytową osoby zainteresowanej, oraz budzi większe zaufanie do odzyskania środków ze strony banku. Dodatkowo należy wiedzieć, że w razie niewypłacalności, wpis wiąże się z utratą nieruchomości. Na marginesie pisząc, musi być on również współmierny. Jeśli wnioskodawca prosi o kredyt na 600.000 zł, bank nie zgodzi się na wpis do księgi wieczystej dotyczący nieruchomości za 400.000 zł, a będzie wymagał zabezpieczenie kredytu hipotecznego na poziomie najczęściej 800.000 zł

Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny przeznczony jest na zakup nieruchomości np. może to być kredyt na mieszkanie. Mieszkanie możemy być kupione w stanie deweloperskim lub gotowym na rynku wtórnym.

Kredyt hipoteczny – wkład własny

Na rynku najczęściej spotkać można kredyt hipoteczny na własne cele mieszkaniowe przy użyciu wkładu własnego. We wcześniejszych latach minimum wkładu własnego bez ubezpieczenia wynosiło 10%, na dziś dzień opcja również jest dostępna w paru tylko bankach, przy obligatoryjnym doubezpieczeniu kolejnych 10% na poczet wkładu własnego. Większość instytucji bankowych bierze pod uwagę sfinansowanie nieruchomości, kiedy klient dysponuje 20% wkładem własnym.

Dodaj komentarz