Skąd czerpię zdrowe i smaczne inspiracje kulinarne?

Skąd czerpię zdrowe i smaczne inspiracje kulinarne?

Planowanie odpowiednio zbilansowanych oraz zdrowych posiłków to trudne wyzwanie. Zwłaszcza dla osób które nie mają pomysłów na ciekawe dania. Najczęściej nasz brak pomysłu kończy się kanapkami, jeżeli chodzi o śniadanie lub kolację. Natomiast obiad to pójście w klasykę, czyli rozbicie schabowego. Szukasz inspiracji na pyszne obiady, przekąski i ciasta? Jeśli tak, to świetnie się składa. W artykule podpowiemy gdzie szukać prostych i smacznych potraw na każdy dzień.

Poświęć czas na planowanie posiłków.

Przyrządzanie zdrowych posiłków dla całej rodziny jest sporym wyzwaniem. Nasze problemy ze znalezieniem pomysłu wynikają z braku odpowiedniej ilości czasu oraz wiedzy odnośnie potencjalnych źródeł inspiracji kulinarnych. Wynika to z tego, że każdy z nas ma nieco odmienny gust kulinarny. Ponadto grymaszące dzieci nad talerzem wcale nam nie pomagają. Musimy zatem znaleźć złoty środek, dzięki któremu zadowolimy podniebienie każdego domownika. Warto w tym celu postarać się zorganizować sobie choć trochę czasu na szukanie pomysłów na nowe dania. Pół godziny w ciągu całego tygodnia powinno nam w zupełności wystarczyć. W internecie jest mnóstwo blogów kulinarnych oraz grup dyskusyjnych, gdzie znajdziemy ciekawe pomysły na codzienne śniadanie, obiad oraz kolację.

Podczas szukania inspiracji kulinarnych postaraj się zapisywać sobie te dania, które wydają się odpowiednie dla Twoich najbliższych. Posegreguj także dania według budżetu, który jesteś w stanie wydać. W ten sposób stworzona lista będzie stanowiła koło ratunkowe w przypadku braku pomysłu na wasz wspólny posiłek. Nie bój się przy tym wybierać potraw, których nigdy wcześniej nie przyrządzałaś. Przykładowo kotlety schabowe zapiekane z serem w piekarniku to oryginalne danie na niedzielny obiad. Wystarczy dodać plaster żółtego sera do standardowego schabowego, by w efekcie końcowym otrzymać pyszny obiad. Trochę zdrowej innowacyjności w kuchni nikomu nie zaszkodzi. Być może nowo odkryte smaki staną się ulubionym daniem Twoich bliskich.

Gdzie szukać sprawdzonych pomysłów na posiłek dla rodziny?

Wbrew pozorom istnieje wiele miejsc, z których możesz czerpać inspiracje kulinarne. Najpopularniejszym miejscem, do którego będziesz mieć łatwy dostęp jest Internet. To właśnie w nim znajdziesz blogi kulinarne z różnorodnymi przepisami. Jeśli jednak ich ilość zaczyna Ciebie przerastać i nie wiesz, który z nich będzie odpowiedni, to zajrzyj na mój ulubiony blog ania-gotuje.pl. Korzystam także z kulinarnych grup dyskusyjnych na Facebooku. Znajdziesz tam mnóstwo prostych oraz smacznych posiłków, które z pewnością na dłużej zagoszczą w Twojej kuchni. Blogi kulinarne i grupy na FB to świetna alternatywa dla książek kucharskich, które odchodzą w zapomnienie. W takich miejscach masz mnóstwo zdjęć potraw oraz szczegółowy opis wykonania. Ponadto na blogu kulinarnym mamy okazję do zapoznania się z opinią innych osób. Dzięki temu będziesz wiedziała, który przepis jest warty uwagi. Możesz oczywiście samodzielnie zadać pytanie odnośnie niejasnych kroków wykonywania potrawy.

Blogerki bardzo chętnie odpisują i wyjaśniają trudniejsze etapy przygotowania potraw. Wyższość blogów nad książkami kulinarnymi to także listy zamiennych produktów, które możesz zastosować, przygotowując potrawę. Bardzo często korzystamy z agregatów kulinarnych takich jak: Rondel, Katalog Smaków, Aduparośnie, KulinariaFlyb. Tego typu generatory każdego dnia publikują najnowsze przepisy z blogów kulinarnych. Dodatkowo segregują potrawy względem popularności i ocen internautów. Dla osób szukających nowych pomysłów na obiad lub ciasto, są to wygodne miejsca. Szukając przepisów na agregatorach kulinarnych możemy trafić na nowe, warte naszej uwagi blogi. Jest to bardzo istotna cecha. W natłoku tysięcy stron dostępnych w polskich blogosferze, trudno przeglądać wszystkie. Dzięki agregatorom mamy dostęp w jednym miejscu do wszystkich ciekawych publikacji.
Oprócz sprawdzania blogów możesz również postawić na nieco klasyczniejsze metody szukania pomysłów. Nieoceniona w tym okazuje się pomoc innych osób. Na pewno jadłaś u swojej mamy, cioci, babci, koleżanki lub teściowej danie, które było po prostu pyszne. Z własnego doświadczenia wiem, że najlepsze ciasta wychodzą z przepisu mamy lub koleżanki z pracy. Wykorzystaj zatem najbliższą okazję i poproś rodzinę lub znajomych o przepis. Być może będzie to świetny pretekst do połączenia swoich sił i wspólnego szukania kulinarnych inspiracji dla rodziny.

1 Comment

Dodaj komentarz