Giełda kryptowalut GateIO – czy to bezpieczna platforma?

Giełda kryptowalut GateIO – czy to bezpieczna platforma?

Na przestrzeni kilku ostatnich lat kryptowaluty stały się popularną metodą na zarobek. Słyszał już o nich niemal każdy. Wśród wielu osób budzą sceptycyzm, kiedy inni widzą w nich szansę na realne zyski. Przed dokonaniem inwestycji należy jednak zastanowić się, w co inwestować, jak i gdzie. W poniższym artykule zastanawiamy się, czy giełda kryptowalut GateIO jest dobrym rozwiązaniem. Przeczytaj i dowiedz się, czy warto inwestować za jej pośrednictwem.

Kryptowaluty pomimo niewątpliwego wzbudzania kontrowersji cieszą się dużym zainteresowaniem. Osoby, które nie miały jednak jeszcze do czynienia z kryptowalutami, a chciałyby w ten sposób zainwestować, mogą czuć się zagubione w tym temacie. Jedną z kwestii, która wymaga analizy, jest platforma, którą będziemy się w tym celu posługiwać. 

Kryptowaluty można wprawdzie pozyskiwać również bezpośrednio od innych osób, a także  w kantorach, jednak najbardziej polecaną metodą są specjalne platformy giełdowe. Do najpopularniejszych z nich zalicza się giełda kryptowalut GateIO. Czy jest ona bezpieczna? Czy warto z niej korzystać? Sprawdź!

Podstawowe informacje o giełdzie kryptowalut GateIO

Giełda kryptowalut GateIO powstała w 2013 roku, a dzisiaj zalicza się ją do 20 największych giełd kryptowalut, biorąc pod uwagę dzienne obroty. Ważną informacją na jej temat jest fakt, że aktualnie uwzględnia ona 1400 różnych kryptowalut i tokenów. Wiele osób zainteresowanych tematem inwestycji wybiera ją właśnie dlatego, że GateIO zapewnia dostęp do rzadko dostępnych projektów. Jak wygląda założenie konta? Aby móc korzystać z platformy, należy przesłać skan dokumentu tożsamości, a także potwierdzić swoje miejsce zamieszkania. Sam proces korzystania z platformy jest porównywalny do innych popularnych giełd. To jednak ogromna ilość możliwości stanowi najważniejszą zaletę platformy. 

Giełda kryptowalut GateIO – bezpieczeństwo

Kwestią, która najbardziej interesuje społeczność inwestującą w waluty cyfrowe, jest bezpieczeństwo poszczególnych platform. Czy GateIO to giełda, której można zaufać? W swojej historii doświadczyła ona dwóch ataków hakerskich, jednak w obu przypadkach skradzione środki zostały odzyskane przez platformę. Warto wspomnieć, że niezależny audyt wskazuje, że GateIO to pierwsza mainstreamowa giełda kryptowalut posiadająca 100% zabezpieczenia posiadanych środków. Oprócz tego założyciele twierdzą, że środki użytkowników są chronione poprzez zaawansowany algorytm matematyczny. Wszystko to wskazuje, że platforma GateIO zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. 

Giełda kryptowalut GateIO – czy warto z niej korzystać? Jak to sprawdzić?

Przed wyborem jednej z platform giełdowych warto zapoznać się z tym, co mają one do zaoferowania. Podobnie jest w przypadku GateIO. Podczas jej weryfikacji warto sprawdzić opinie osób, które mają z nią już jakiekolwiek doświadczenia. Przydatny może być ranking oceniający jej bezpieczeństwo, w którym znajdziemy wszystkie najważniejsze informacje, o których warto wiedzieć już na samym początku przygody z inwestowaniem w kryptowaluty. W ten sposób szybko dokonamy właściwego wyboru.

Dodaj komentarz