Z jakich posiłków składa się dieta pudełkowa?

Z jakich posiłków składa się dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa jest coraz częściej wybierana przez osoby poszukujące sposobu na zdrowe i wygodne żywienie, ale wciąż nie każdy wie, czego może się po niej spodziewać, w związku z tym nie może się zdecydować, czy warto ją wypróbować. Poniżej postaramy się odpowiedzieć na pytanie, z jakich posiłków składa się zazwyczaj dieta pudełkowa i od czego zależy, co znajdzie się w menu.

Posiłki w diecie pudełkowej

To, jakie posiłki otrzymamy, korzystając z diety pudełkowej, zależy od rodzaju diety, jaki wybraliśmy, a także praktyk panujących w danej firmie. Co oczywiste, innych posiłków możemy się spodziewać, jeśli zdecydujemy się na dietę wegańską, a innych na diecie standardowej, zawierającej mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego.

Specjalna dieta pudełkowa Radom umożliwia otrzymywanie dziennie 5, 3 lub 1 posiłku. Jak łatwo się domyślić, w przypadku 5 posiłków dziennie poza śniadaniem, obiadem i kolacją otrzymamy także dwa pomniejsze dania, a konkretnie drugie śniadanie i podwieczorek.

Klasyczne posiłki spotykane w diecie pudełkowej to wszelkiej maści zupy i sałatki, z uwagi na ich niską kaloryczność, ale można spotkać także różnego rodzaju kanapki, smoothie, a nawet ciasta. Firmy oferujące catering dietetyczny wiedzą, jak ważne jest, aby posiłki się nie powtarzały i nie były nudne, w związku z czym dbają o dużą różnorodność.

Kaloryczność można dostosować

Catering dietetyczny daje możliwość dopasowania do swoich preferencji nie tylko rodzaju diety, ale także jej kaloryczności, w związku z czym będziemy otrzymywać posiłki o takim rozmiarze, który jest dla nas optymalny. Jest to szczególnie istotne dla osób, które się odchudzają. Samodzielne wyszukiwanie przepisów na dietetyczne potrawy, przygotowywanie ich i liczenie kalorii jest uciążliwe,

Co więcej, menu w diecie pudełkowej publikowane jest z wyprzedzeniem, a klienci mają możliwość wybrania posiłków z imponującej listy, tak, aby na pewno nie otrzymali dania, którego nie będą skłonni zjeść, na przykład ze względu na obecność w nim nielubianych składników. Dlatego też jest to dobre rozwiązanie nawet dla osób wybrednych, które dużej ilości rzeczy nie lubią i w związku z tym boją się, że dieta pudełkowa nie spełni ich oczekiwań.

Warto wiedzieć, że nie trzeba od razu składać dużego zamówienia – cateringi dietetyczne oferują z reguły zestawy próbne, w ramach których będziemy otrzymywali posiłki jedynie przez kilka dni. Za stosunkowo niewielką kwotę będziemy dzięki temu mogli się przekonać, czy dana oferta jest dla nas odpowiednia i na jaką jakość dań będziemy mogli liczyć.

Dodaj komentarz