Multikredyt.pl – sposób na tańszy kredyt hipoteczny 

Multikredyt.pl – sposób na tańszy kredyt hipoteczny 

Czy wiesz, że prawie 4 miliony Polek i Polaków spłaca obecnie kredyt hipoteczny? Jest to najpopularniejsza forma finansowania swoich czterech kątów. Jednak wiąże się z wieloletnim zobowiązaniem finansowym i obciążeniem pieniężnym. Dlatego wybór właściwej oferty kredytu hipotecznego jest niezwykle ważny. Jak go dokonać? Rozwiązaniem są Multikredyt.pl – sposób na tańszy kredyt hipoteczny. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu hipotecznego? 

Kredyt hipoteczny pozwala nam na spełnienie marzenia o posiadaniu własnego mieszkania. Zanim jednak złożysz wniosek na stronie banku, jest kilka ważnych kwestii, o których musisz pamiętać. Przede wszystkim wkład własny. Jest to wymóg, bez którego możemy pożegnać się z naszym marzeniem. W 2021 roku wkład własny plasuje się na poziomie 20 proc. Niektóre banki pozwalają na uzyskanie kredytu z 10 proc. wkładem własnym, jednak wymagają wykupienia dodatkowych ubezpieczeń i nakładają wysoką marżę oraz oprocentowanie. W efekcie oferta kredytowa jest droższa niż kredyt z 20 proc. wkładem i może przysporzyć nam więcej kłopotów niż pożytku. Pamiętaj, że im wyższy wkład własny, tym atrakcyjniejsze warunki kredytu. 

Kredyt hipoteczny, to zobowiązanie, które pozostanie z nami na lata. Dlatego na etapie wyboru warto skorzystać z pomocy eksperta kredytowego. Specjalista pomoże wybrać nam najkorzystniejszą ofertę, dopasowaną do naszych potrzeb. Współpraca z doradcą, to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale także czasu i nerwów. Ponadto specjalista ma możliwość negocjacji warunków umowy na szczeblu decyzyjnym, dzięki czemu możemy uzyskać lepszą ofertę. Gdzie szukać sprawdzonego eksperta kredytowego? Multikredyt.pl – sposób na tańszy kredyt hipoteczny.

Jak uzyskać kredyt hipoteczny? 

Banki bardzo rygorystycznie podchodzą do wnioskodawców, szczególnie w przypadku wieloletnich zobowiązań finansowych. A takim właśnie jest kredyt hipoteczny. Pierwszą rzeczą, która zostanie wzięta pod lupę, to Twoja zdolność kredytowa. Ubiegając się o kredyt hipoteczny, zadbaj o swoją historię. Zamknij niepotrzebne karty kredytowe i spłać zaległe zobowiązania. Dzięki temu zwiększysz swoje szanse na uzyskanie pożądanego kredytu. 

Po drugie musisz posiadać wkład własny. Jak już pisaliśmy, w 2021 roku wynosi on 20 proc. Oznacza to, że jeżeli ubiegamy się o kredyt w wysokości 200 000 zł, to musimy posiadać 40 000 zł wkładu własnego. Analogicznie w każdej innej sytuacji. Jeżeli spełnisz te dwa powyższe warunki, to nie powinieneś mieć problemu z uzyskaniem kredytu hipotecznego na wymarzone mieszkanie.

Dodaj komentarz