Papier do pakowania 3D. Do czego przyda Ci się taki papier?

Papier do pakowania 3D. Do czego przyda Ci się taki papier?

Prezenty. Lubimy je dostawać, a jeszcze bardziej pakować – zwłaszcza, jeżeli możemy popisać się swoimi zdolnościami manualnymi. Papier do pakowania jest zatem najczęściej wybieranym przez nas materiałem, w który ukrywamy prezent kupiony z myślą o bliskiej dla nas osobie. Papier do pakowania buduje pozytywne napięcie u obdarowanego, który zastanawia się co też kryje się w jego wnętrzu.

Czy jednak wiedziałeś, że obecnie mamy możliwość zakupu papieru do pakowania w wersji 3D? Jeśli ta informacja Ciebie zaciekawiła, to zapraszamy do lektury poniższego artykułu. Dowiesz się z czym jest papier do pakowania 3D oraz do czego warto jest go wykorzystać. Zapraszamy!

Papier do pakowania w wersji 3D – ekologiczna alternatywa dla Twoich paczek

Papier do pakowania w wersji 3D jest ekologiczną alternatywą dla folii bąbelkowej lub też stretchu. Taki papier prezentuje się dość ciekawie. Tuż po jego rozciągnięciu od razu zauważamy, jak przybiera dość interesujący efekt tak zwanego plastra miodu. Taki zaskakujący – i póki co jeszcze rzadko spotykany – efekt jest zasługą odpowiednio wykonanych, drobnych nacięć. Takie nacięcia nie odejmą jednak praktycznie niczego ze struktury papieru. Pomimo takich dziur, papier do pakowania 3D jest bardzo elastyczny, a więc dopasowuje się niemal do każdego kształtu.

Co ciekawe, taki papier do pakowania w wersji 3D działa podobnie jak stretch. Po naciągnięciu jedna z jego warstw przylega do tej drugiej i nie rozwija się. Jest to zatem ciekawa i praktyczna alternatywa, dzięki której pakowanie paczek i niecodziennych prezentów staje się prostsze.

Do czego warto wykorzystać papier 3D?

Trzeba przyznać, że owinięcie naszego prezentu bądź paczki w papier do pakowania 3D prezentuje się znacznie lepiej niż klasyczna folia bąbelkowa. Niewątpliwą zaletą takiego papieru jest nie tylko jego wygląd, lecz także skuteczna ochrona zapakowanego prezentu. Możesz zatem śmiało zapakować w taki papier ozdobny kubek lub inną rzecz, która może łatwo się stłuc i zniszczyć. Wbrew pozorom raz zakupiony papier jest dość wydajny. Możesz samodzielnie decydować o intensywności jego napięcia, która wpływa na ostateczny wygląd tzw. plastrów miodu.

Papier  do pakowania 3D może być także wykorzystywany jako zwykły wypełniacz naszej paczki. Jest to  bardziej ekologiczna alternatywa. Papier – w przeciwieństwie do plastiku z foli bąbelkowej – ulega szybszemu rozkładowi. Poza tym, może on być z powodzeniem oddany do recyklingu.

Dodaj komentarz