Nowoczesne meble medyczne w gabinetach lekarskich i szpitalach

Nowoczesne meble medyczne w gabinetach lekarskich i szpitalach

Meble medyczne – konieczność czy zbędny wydatek?

Niejeden z nas, wspominając lata dzieciństwa, przypomina sobie ponury i szary wygląd gabinetów lekarskich w osiedlowych przychodniach zdrowia. Czyż nie byliśmy wręcz przerażeni, gdy odwiedzając bliskich w szpitalu, obserwowaliśmy jak źle wyposażone są sale chorych? Pacjenci nie posiadali nawet szafki, do której można było odłożyć przybory higieniczne, czy też suchy prowiant.

Na szczęście te czasy już minęły. Nastał natomiast okres dużych zmian zachodzących w służbie zdrowia. Dyrektorzy zarówno państwowych szpitali i przychodni zdrowia, jak również mniejszych prywatnych klinki starają się, aby pomieszczenia, w których świadczone są usługi, spełniały najważniejsze normy higieniczne. Przy tym, mają również na uwadze estetykę pomieszczenia i jego wyposażenie.

Dlatego też, coraz częściej do gabinetów lekarskich i szpitalnych sal chorych wybierają najwyższej jakości meble medyczne. Poza solidnym wykonaniem i odpornością na uszkodzenia, zamawiający zwracają dużą uwagę na estetykę i ponadczasowy wygląd.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup nowoczesnych mebli?

Szpitale i przychodnie zdrowia, muszą przestrzegać norm określających warunki higieniczne i sanitarne. Niemożliwym jest umieszczenie, w tak wyspecjalizowanych jednostkach przypadkowych mebli, nieposiadających wymaganych prawem atestów lub wykonanych z nieodpowiednich materiałów. Zauważmy, iż niezwykle trudne byłoby utrzymanie w należytej czystości lakierowanych mebli drewnianych lub tapicerowanych. Dlatego też, tak rygorystyczne przepisy dotyczące odpowiedniego wyposażenia medycznego, spełniają tylko najwyższej jakości meble medyczne, wykonane z blachy malowanej lub stali nierdzewnej.

Jaką ofertę przygotowali dla placówek medycznych producenci mebli medycznych?

Firmy zajmujące się wyposażaniem placówek medycznych w odpowiednie meble i urządzenia, posiadają bogatą ofertę sprzedażową. Możemy tu znaleźć solidnie i estetycznie wykonane szafy lekarskie z pełnym, jak również częściowym przeszkleniem. W zależności od posiadanego miejsca i charakteru pomieszczeń szafy można umieścić jako stojące lub też zawiesić na ścianie. Różnorodność w wyborze rozmiaru sprawi, iż każdy nabywca znajdzie produkty idealnie dopasowane do jego wymagań i preferencji danej placówki. Standardowo meble medyczne wykonuje się w jasnej kolorystyce tj. szarościach lub bieli. Istnieje jednak możliwość wykonania produktów w innej kolorystyce. Z opcji tej często korzystają szpitalne oddziały pediatryczne, czy też poradnie dzieci i młodzieży.

W ofercie producentów mebli medycznych, nie może również zabraknąć profesjonalnych wózków medycznych. Należy tu wspomnieć o firmie Bailida, która produkuje jedne z najlepszych tego typu urządzeń medycznych. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z faktu, iż dzięki świetnie wyposażonym w sprzęt placówką medycznym, podnosi się jakość pracy personelu oraz zwiększa komfort pacjentów.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru wyposażenia medycznego?

Jednym z najważniejszych czynników, doboru właściwego umeblowania medycznego jest jakość wykonania i trwałość produktu. Tego typu meble codziennie narażone są na działanie silnych substancji myjących i dezynfekujących. Niezwykle ważne jest, aby na długo zachowały swój pierwotny wygląd i kolor. Dlatego też firma GAUDIA z Olsztyna oferuje specjalistyczne meble medyczne, malowane farbami proszkowymi (epoksydowo-poliestrowymi), dzięki którym zakupione produkty zyskują dodatkową trwałość przed przebarwieniami i przypadkowymi zarysowaniami.

Warto już dziś zapoznać się z ofertą najlepszych dostawców mebli medycznych i wybrać do swojej placówki znane i sprawdzone rozwiązania.

Więcej na temat mebli medycznych znajdziesz na https://www.wyposazeniegaudia.pl/

Dodaj komentarz