Wycieczki jednodniowe do Lwowa – poczuj niepowtarzalną atmosferę

Wycieczki jednodniowe do Lwowa – poczuj niepowtarzalną atmosferę

Wycieczki jednodniowe do Lwowa

Czy wycieczki jednodniowe do Lwowa pozwalają w pełni odkryć klimat tego miejsca i zwiedzić najważniejsze punkty na mapie? Zdecydowanie tak szczególnie jeśli połączymy część objazdową wycieczki ze zwiedzaniem pieszo, a także przepysznym obiadem będącym kwintesencją ukraińskiej kuchni w jednej z wielu wspaniałych lwowskich restauracji.

Wycieczki jednodniowe do Lwowa – od czego zaczynamy?

Warto rozpocząć zwiedzanie Lwowa od przejazdu najważniejszymi ulicami tego miasta. To tam możemy zwrócić uwagę na życie codziennie, gwar miasta, a także zapoznać się z jego architekturą. Następnym punktem jest oczywiście lwowski rynek. Jest on otoczony przez 44 różnorodne kamienice, które mówią nam wiele na temat długiej przeszłości miasta oraz jego wielokulturowości. W samym centrum rynku znajduje się ratusz z wieżą widokową o wysokości 60m z której rozpościera się widok na wielobarwne uliczki starego miasta. Wycieczki jednodniowe do Lwowa to nie tylko zwiedzanie ale również smakowanie. W samym rynku znajduje się słynna Kopalnia Kawy, gdzie obowiązkowo trzeba uzupełnić poziom kofeiny w czasie długich pieszych wycieczek, a także punkt obowiązkowy czyli Pijana Wiśnia – miejsce gdzie spróbujemy tradycyjnej ukraińskiej nalewki z wiśni.

Zwiedzania ciąg dalszy

Po spacerze lwowskim rynkiem warto skierować swoje kroki nieco dalej, a nawet zgubić się wśród wąskich uliczek w poszukiwaniu wyjątkowych miejsc. Lwów to miasto pełne niespodzianek, jeśli dobrze poszukamy możemy znaleźć wiele atrakcji zarówno na dachach Lwowa jak i w jego podziemiach. Może ktoś z Was odnajdzie smoka ziejącego ogniem w Domu Legend albo przeleci się trabantem? Pasjonaci historii także znajdą coś dla siebie. Cmentarz Łyczakowski to jedna z najważniejszych nekropolii w dziejach kultury polskiej. W czasie wycieczki jednodniowej do Lwowa nie może zabraknąć spaceru przez Prospekt Swobody – najważniejszy deptak Lwowa ani wizyty w Operze Lwowskiej, aby podziwiać jej architektoniczne piękno. Bogaty program jaki oferują wycieczki jednodniowe do Lwowa warto urozmaicić odwiedzeniem jednego z Pchlich targów, gdzie kupimy ręcznie robioną biżuterię, czy obrazy.

Wycieczki jednodniowe do Lwowa – poznaj kulturę i tradycję

Warto chociaż raz w życiu odwiedzić Lwów, zwłaszcza patrząc na jego powiązanie z polską kulturą i tradycją. Niezapomniane wycieczki jednodniowe do Lwowa oferuje Biuro Podróży Pawuk. Bogaty program, ciekawi przewodnicy i udany dzień gwarantowany. Wyrusz w podróż śladami barw, smaków, a także śladami polskości.

Dodaj komentarz