O konkurencji dla tradycyjnej poczty

O konkurencji dla tradycyjnej poczty

W dzisiejszych czasach coraz częściej korzysta się z usług kuriera. Poczta nie stanowi już swego rodzaju monopolu, jak miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu. W niedalekiej przeszłości Poczta Polska obsługiwała praktycznie wszystkie dostawy. Z czasem okazało się jednak, że dla wielu klientów jest to po prostu nieopłacalne.

Szukali oni nowych, innowacyjnych rozwiązań dla swoich firm i dla siebie samych – dla takich osób liczyła się przede wszystkim jakość świadczonej usługi, konkurencyjna cena oraz innowacyjność na rynku. Dodatkowo ogromną rolę odgrywał i w dalszym ciągu odgrywa czas dostarczenia przesyłki. W dzisiejszych czasach wszyscy ludzie żyją bardzo szybko – co ciekawe, życie w dalszym ciągu nabiera jeszcze większego tempa. Jeszcze kilkanaście, a nawet kilka lat temu było by to po prostu nie do pomyślenia… Prowadząc swoją własną firmę lub po prostu chcąc wysłać komuś przesyłkę, paczkę lub list warto zastanowić się również nad alternatywnymi rozwiązaniami tradycyjnej poczty.

Najtańsze przesyłki pomogą zaoszczędzić wiele pieniędzy – transport stanowi bowiem ogromny udział w wydatkach firmy oraz także osób prywatnych. Warto zatem dowiedzieć się, które firmy oferują najbardziej konkurencyjne ceny i dobrać odpowiednią dla siebie ofertę. Zrozumiałe jest, że rodzaj przesyłki musi być prawidłowo dobrany do przedmiotu lub towaru, który chcemy wysłać. Dużą rolę odgrywa również odległość pomiędzy miejsce wysyłki, a miejscem, gdzie przesyłka ma docelowo dotrzeć. Ludzie szukają oszczędności na każdym kroku. Jest to jak najbardziej zrozumiałe. Czasy są niepewne, wszystko ulega zmianie w zniewalającym tempie. Paczki ekonomiczne, jak sama nazwa wskazuje, oferują konkurencyjne ceny rynkowe. Kwota jest tak ustalana, aby sprostać wymaganiom każdego klienta. Szeroka gama usług zapewnia duży wachlarz możliwości. Transport uległ znacznej obniżce cen.

Segment kurierski i dostawczy nie jest już tak drogi jak kiedyś – jest to korzystna sytuacja dla klientów chcących skorzystać z takich usług. Paczki ekonomiczne są zatem bardzo opłacalne. Warto również wspomnieć o tym, że takie paczki są w pełni bezpieczne. Wszystkie przesyłki są ubezpieczone w zależności od wartości przewożonego towaru. Żaden klient nie powinien obawiać się tego, że poniesie jakiekolwiek straty finansowe w wyniku zgubienia przesyłki, jej uszkodzenia lub innych zdarzeń losowych.

Usługi pocztowe Inpost to dobry wybór dla wszystkich osób – które cenią sobie wygodę, funkcjonalność i odpowiedzialne podejście do każdego klienta. W dzisiejszym świecie bardzo ważny jest odpowiedni kontakt z klientem. Należy zbudować z nim więź i nić zaufania. Nie jest to zadanie łatwe. Dlatego właśnie należy pracować nad dobrymi relacjami z klientami już od samego początku współpracy. Zbudowanie zaufania to zadanie wręcz fundamentalne!

Wybierając rodzaj transportu paczki, listu lub innej przesyłki należy uwzględnić wszystkie możliwości. Nie powinno się bazować na tradycyjnej poczcie, ponieważ często okazuje się to po prostu nieopłacalne.

Dodaj komentarz